Zobacz temat

Drukuj temat
Porównanie fal WIG20
Kazimierz
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 31-05-2007 12:20
Główny administrator

Data rejestracji: 16.10.06

Zamieszczam porównanie fal wzrostowych i następujących po nich korekt na WIG20 z okresów maj 2005 - wrzesień 2006 oraz marzec - maj 2007.
Jak widać, struktura fal obydwu wykresów jest bardzo zbliżona. Zasięg wzrostu pierwszego ruchu jest znacznie większy niż drugiego, ale co moim zdaniem jest bardzo istotne, korekta w pierwszym przypadku sięga nieco ponad 50% wcześniejszych wzrostów, a w drugim nieco ponad 38% wcześniejszych wzrostów, a więc jest płytsza, co świadczy o względnie mocniejszym rynku.
Wyraźne podobieństwo obydwu fal, a przede wszystkim korekt fal wzrostowych świadczy o tym, że nie mogą to być fale tych samych stopni. Uważam, że fala wzrostowa rozpoczęta w marcu 2007 roku jest falą o dwa stopnie niższą i jest częścią większej fali wzrostowej rozpoczętej w czerwcu 2006 roku. Rozliczenie fal przedstawię po ustaleniu przez WIG20 nowych historycznych maksimów, co powinno niedługo nastąpić.
Kazimierz dodał/a następującą grafikę:

[40.35Kb]
Edytowane przez Kazimierz dnia 31-05-2007 12:26

szop
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 04-06-2007 01:06
Użytkownik

Data rejestracji: 18.03.07

Ja już od jakiegoś czasu uważam, że w maju 2005 roku rozpoczeliśmy wydłużoną falę 3 hossy. Takie oznaczenia są też w zgodzie z zaproponowanymi przeze mnie oznaczeniami S&P500. Ciekaw jestem jaki Ty masz pomysł Kazimierz?
Pzdr.Smile

Kazimierz
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 04-06-2007 10:50
Główny administrator

Data rejestracji: 16.10.06

szop napisał/a:
Ja już od jakiegoś czasu uważam, że w maju 2005 roku rozpoczeliśmy wydłużoną falę 3 hossy. Takie oznaczenia są też w zgodzie z zaproponowanymi przeze mnie oznaczeniami S&P500. Ciekaw jestem jaki Ty masz pomysł Kazimierz?
Pzdr.Smile

Możesz mieć rację, ale to oznaczałoby, że rynek ma gigantyczną siłę wzrostową, ponieważ według Twojego rozliczenia obserwowany obecnie wzrost musiałby wynieść WIG20 w okolice co najmniej 7 - 8 tysięcy punktów, żeby było miejsce na utworzenie wszystkich fal. Wydaje mi się to mało prawdopodobne, ale nie neguję takiej możliwości.
Myślę, że jak najbardziej możliwe jest osiągnięcie przez WIG20 poziomu środkowej linii wachlarza.
Ale jak to dokładnie widzę, napiszę oddzielnie.

Przeskocz do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.03
2,448,374 Unikalnych wizyt