Zobacz temat

Analizy Rynkowe - Trendy Długookresowe :: USA 9/11 i lądowanie na Księżycu :: USA 9/11
 Drukuj temat
Niekończąca się wojna
Kazimierz
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 30-07-2007 12:11
Główny administrator

Postów: 552
Data rejestracji: 16.10.06

Pojawiają się kolejne sygnały, że wojna na Bliskim Wschodzie będzie podtrzymywana. Twierdzę, że tak długo, jak długo będzie trwała ta wojna, amerykańskiej gospodarce nie grozi załamanie analogiczne do tego z roku 1929. Może w przyszłości Stany Zjednoczone powrócą do w miarę pokojowego rozwoju własnej gospodarki i państwa, ale na razie od roku 2003 robią to wywołując kolejne wojny i sprzedając broń walczącym stronom.

USA zwiększy pomoc wojskową dla Izraela

nat, PAP

Izraelski premier Ehud Olmert ogłosił, że USA zwiększą o 25 procent pomoc wojskową dla Izraela. Osiągnie ona w ciągu najbliższych 10 lat 30 mld dolarów.

"Podczas mojego spotkania z prezydentem USA (19 czerwca) ustaliliśmy, że amerykańska pomoc wzrośnie do 30 mld dolarów w ciągu 10 najbliższych lat, czyli 3 mld dolarów rocznie od przyszłego roku" - powiedział Olmert na cotygodniowym posiedzeniu rządu w Jerozolimie.

--------------------------------------

USA: Arabia Saudyjska szkodzi stabilizacji Iraku

reg, PAP

Amerykański ambasador przy ONZ Zalmay Khalilzad zarzucił sojusznikowi USA, Arabii Saudyjskiej, że podkopuje wysiłki podejmowane w celu ustabilizowania sytuacji w Iraku.

Uwagi te w wywiadzie dla CNN zbiegają się w czasie z doniesieniami, że USA zamierzają zawrzeć olbrzymi kontrakt na dostawę broni do państw Zatoki Perskiej, w tym do Arabii Saudyjskiej.

Khalilzad, były ambasador USA w Iraku, powiedział, że komentarz, jaki napisał wcześniej w tym miesiącu dla dziennika "New York Times", w którym oskarża sojuszników USA o prowadzenie polityki destabilizacji wobec Iraku, odnosi się po części i do Arabii Saudyjskiej.

W piątkowym artykule w "NYT", w którym nawiązano do komentarza Khalilzada, przedstawiciele administracji Busha coraz wyraźniej przejawiają irytację tym, co uważają za "szkodliwą" rolę Arabii Saudyjskiej w Iraku.

Zarzucają Saudyjczykom wspieranie finansowe ugrupowań sunnickich w Iraku. Według szacunków amerykańskich służb wojskowych i wywiadowczych na 60 do 80 zagranicznych bojowników, którzy przenikają do Iraku każdego miesiąca, niemal połowa przybywa z Arabii Saudyjskiej, której władze nie robią wystarczająco dużo, by ten napływ powstrzymać.

Amerykańskie zastrzeżenia mają zostać przedstawione władzom saudyjskim przez sekretarz stanu Condoleezzę Rice i ministra obrony Roberta Gatesa, którzy przyjadą do Dżuddy w nadchodzącym tygodniu.
 
Przeskocz do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.01
2,472,780 Unikalnych wizyt