Zobacz temat

Drukuj temat
WIG20 intra 13-11-2007
Pawel77
#81 Drukuj posta
Dodany dnia 14-12-2007 18:45
Użytkownik

Data rejestracji: 07.04.07

Hister dzisiaj na godzine 14 wyszedł mi jedną metoda ,ale statystycznie usprawiedliwioną punkt zwrotny(który powinnien spowodować zwrot notowań przynajmniej na kilka godzin)- dołek był nieco później po danych -może to bedzie twoje 14/17-choc zobaczymy bo stany dołują czyli sugeruje u nas w poniedziałek dalsze spadki.Jeśli jednak by punk się utrzymał to może sugerować na kolejnych punkcie zwrotnym szczyt .

Dennis
#82 Drukuj posta
Dodany dnia 14-12-2007 19:22
Użytkownik

Data rejestracji: 14.10.07

Paweł, osobiście głosuję za stabilizacją notowań w poniedziałek. Sytuacja technczna jest skomplikowana, na 620-630 znów mamy zdecydowane opory. Ale jest możliwe, że jeśli stany nie zejdą poniżej lokalnych minimów możemy próbować odbić. Z drugiej strony zastanawiam się jaki jest układ sił na kontraktach FW20. Tutaj też mogą być argumenty za wzrostem, bo wygaśnięcie mamy 21 gru. Pozdrawiam

PS. Po sesji w USA nie daję jednak większych szans na stabilizację. Sad
Edytowane przez Dennis dnia 14-12-2007 22:06

Pawel77
#83 Drukuj posta
Dodany dnia 16-12-2007 01:17
Użytkownik

Denis zobaczymy cuda się zdarzają,może spadek na początku sesji i odbicie -wiadomo takie Stany daja małą szanse na nieduży spadek ,ale myslę iż punkt zwrotny zadziała -co prawda wyszedł tylko jedną metoda (,zazwyczaj staram się aby dany punk mieć potwierdzony jeszcze innymi metodami),ale wcześniej metoda ta dobrze działała.Narysował również na dziennym kilka lini które idealnie zatrzymały knot świeczki piatkowej-czyli jeśli poniedziałek potwierdził by punk to może nawet odbicie do nowych szczytów czyli fala C -ale to już gdybanie -ja na gdybanie kasy bym nie postawił poprostu czas pokaże.

Pawel77
#84 Drukuj posta
Dodany dnia 16-12-2007 14:22
Użytkownik

Wycofuje jednak 21.12 jak punkt zwrotny ,narysowałem linie precyzyjnie i jednak dwa wskazania na wykresem dziennym pokazuje na środe +-.Godzinowo określę na itraday jak termin się bedzie przybliżał -nie mam precyzyjnego programu także im bliżej do danego okresu tym precyzyjniej uda się ustalić punkt.

Pawel77
#85 Drukuj posta
Dodany dnia 21-12-2007 18:37
Użytkownik

no i punkt zadziałał+- ,coś ma być jeszcze za 3-4 sesje:"cykliczny "wskaźnik pokazał jednak na dzień dzisiejszy jako zwrotny(zazwyczaj w wskazaniach tej metody powodowały zwroty na kilka sesji-2-5,ale jego traktuje tylko pomocniczo.Napiszcie jak wam coś ciekawego się pojawia.
pozdrawiam

Pawel77
#86 Drukuj posta
Dodany dnia 08-01-2008 17:00
Użytkownik

Tu już piszę sam ze sobą,ale cóż ,dla infomacji punkt zwrotny "ważniejszy" wypadnie w piątek 11.01.lub poniedziałek -znowu metoda graficzna na wykresie dniowym dlatego należy przyjąc filtr.Czekam na ważniejszy sygnał liczę na dno być może już te właściwe ,alo to powinien potwierdzić poziom indeksów.Zapraszam do podawania własnych wyliczeń dla sprawdzenia.Mamy całkiem dobrom skuteczność także nie zniechęcać się.Dla zachowania zupełnej przejrzystości możemy umówić się na podawanie dat tylko głównych punktów zwrotnych .Głowne punkty zwrotne kilku, kilkunastodniowe mam w większości wyłapane .A może stworzymy nowy dział"punkty zwrotne".
pozdrawiam

Hister
#87 Drukuj posta
Dodany dnia 08-01-2008 18:51
Użytkownik

Data rejestracji: 05.12.06

Sorry, Pawel77. Nie mam ostatnio czasu i głowy do wszelkich analiz.
Jak patrzę na wykres w20 to widzę wzrosty ale nic wartościowego nie potrafię napisać w tej chwili.

Dennis
#88 Drukuj posta
Dodany dnia 08-01-2008 19:55
Użytkownik

Głowne punkty zwrotne jak najbardziej. I basta

Nie jestem pewien, ale mam wrażenie, że dzisiaj się pomyliłem. Pryszłość najbliższa może być bardzo ale to bardzo barwna. Mam na myśli przebieg sesji w stanach. Nie ma siły na jakiekolwiek trwałe wybicie.

Życzę Wam, by moje prognozy się nie sprawdziły. Jutro czeka nas moim zdaniem małe zaskoczenie a pojutrze ciąg dalszy...itd itp
Edytowane przez Dennis dnia 08-01-2008 20:07

Kazimierz
#89 Drukuj posta
Dodany dnia 08-01-2008 20:01
Główny administrator

Data rejestracji: 16.10.06

Nie zniechęcajcie się do wyznaczania czasowych punktów zwrotnych. Myślę, że Wasze doświadczenie w tym temacie zasługuje na to, żeby dokładniej się nim zająć, co mam nadzieję zrobimy.

Pawel77
#90 Drukuj posta
Dodany dnia 08-01-2008 21:16
Użytkownik

To może rzeczywiście zamieszczajmy punkty zwrotne które wg. nas będą mieć znaczenie .
Z bieżących analiz :
-najbardziej pewny ważny punkt to jest początek marca około 10(dokładniej w miare zbliżającego się czasu )
-około 14 lutęgo(podobnie jak powyżej precyzyjnie określę później też spodziewam się czegoś ważnego ,ale mniej ważnego niż punkt marcowy .
-no i punk który pisałem powyżej.
Pod te punkty napewno "zagram"
Teraz troche pofantazjuje (choć w przypadku punktów zwrotnych wystarczy zareagować -nie trzeba wiedzieć wcześniej co się będzie działo na rynku)za kilka dni dno -14 luty jakieś dno lokalne jednak ważne -np. dno cyklu jedenastomiesięcznego -no i początek marca szczyt i ostre spadki do nowego dna.

Pawel77
#91 Drukuj posta
Dodany dnia 13-01-2008 23:06
Użytkownik

Myśle,że jednak trzeba zmienić scenariusz -dni docelowe zostawiam i uważam za aktualne(dalej czekam lada moment na dno ,ale tylko lokalne). Po przełamaniu poziomów docelowych na ineksach(mwig 3600) spodziewam sie po korekcie dalszych spadków,Wtedy dno absolutne wyglada na to iż było by dopiero w marcu.Wychodzi na to iż Mwig 40 od teraźniejszych poziomów ma jeszcze potencjał spadku około 20% ,a potem dopiero eldorado.
pozdrawiam

Dennis
#92 Drukuj posta
Dodany dnia 14-01-2008 00:22
Użytkownik

W moim odczuciu mamy prawo sie nieco odbić ale niewiele. Potem 2950 i pewnie odbijemy mocniej. jak zaliczymy 2950 to tak jakbyśmy zrobili trzecią falę z pierwszej piątki a piątki powinny być dwie. Myślę, że ten dołek na 2950 moze być jakoś powiązany w czasie z dołkiem w USA. FOMC ma posiedzenie pod koniec stycznia więc może coś się wydarzyć

Dennis
#93 Drukuj posta
Dodany dnia 14-01-2008 10:19
Użytkownik

Jak Kaczyński chciał giełdę likwidować

Piotr Rachtan :: Polska :: 5 stycznia 2008, 14:38
rGdy pisaliśmy pierwszy program wyborczy PiS, którego byłem współautorem razem z Marcinkiewiczem, Dornem i Styczniem, to Jarosław Kaczyński zaproponował likwidację Giełdy Papierów Wartościowychr1; r11; mówił Wiesław Walendziak w wywiadzie dla rGazety Wrocławskiej r11; Polskar1; z 24 grudnia 2007.

Właściwie ten horrendalny pomysł szefa opozycyjnej wtedy partii, który polega na likwidacji jednego z głównych filarów gospodarczych nowoczesnego państwa, mówi o nim wszystko i nie ma potrzeby analizowania tak nonsensownego stanowiska. Pokazuje ono bowiem całkowitą nieznajomość współczesnego życia gospodarczego, ujawnia też niechęć do tego, czego się nie rozumie, wreszcie r11; wobec tej niewiedzy r11; dowodzi skłonności do usuwania tego, czego się nie rozumie. A to już jest defekt znacznie poważniejszy, niż jakiś prozaiczny błąd czy przejęzyczenie. I to nie defekt polityczny...

Dla nowoczesnego polityka dbałość o dobro państwa obejmuje wszystkie instytucje, nie tylko ścigające korupcję i inne zbrodnie, ale także te decydujące o rozwoju gospodarczym. Należy do nich r11; w każdym nowoczesnym państwie - giełda papierów wartościowych. Giełdy są w USA, Japonii, W. Brytanii, Francji, Niemczech, Austrii, Budapeszcie, Pradze, Rosji, Chinach, Australii i tak dalej. Dla zwykłego zjadacza chleba giełda to albo sposób na zainwestowanie oszczędności, albo świat nieznany i trudny do zrozumienia. Polityk nie jest jednak zwykłym zjadaczem chleba, nie dość, że żre r11; jak sądzą ci zwykli r11;tylko bułki z szynką, to wie więcej. Musi wiedzieć więcej. Czyli r11; wie także co to jest i po co jest rynek kapitałowy. Polityk nie musi znać się na analizie technicznej albo fundamentalnej spółek notowanych na rynku pierwotnym czy wtórnym, nie musi się znać na instrumentach pochodnych i funduszach hedgingowych, nie jest konieczna jego wiedza o kursach otwarcia, spadkach i wzrostach, bykach i niedźwiedziach. Polityk, który myśli o dobru pastwa i jego obywateli, musi wiedzieć tylko, że giełda jest jednym z najważniejszych źródeł finansowania inwestycji, że dzięki giełdzie wiadomo, ile kosztują przedsiębiorstwa i tak dalej, i tak dalej.

Walendziak, pytany dalej, czy rKaczyński jest politycznym daltonistą?r1; mówi, że rjemu Giełda Papierów Wartościowych kojarzy się ze spekulacją, a ja przekonywałem go z kolegami, że jest to szansa upowszechnienia własności i transparentny sposób prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych, pozyskiwania kapitału dla najbardziej obiecujących polskich przedsiębiorstwr1;.

Kaczyński, dla którego inwestorzy to zwykli spekulanci, rozumie więc świat wedle poglądów z dalekiej przeszłości, jeśli nie z epoki Władysława Gomułki, to może z jeszcze wcześniejszej, z epoki Wielkiego Kryzysu 1929. Gdy zatem tak anachroniczny obraz rzeczywistości ma kształtować katalog narzędzi do zreformowania państwa, to nic dziwnego, że najbardziej wartościowa dla Kaczyńskiego instytucja to CBA, które miało ścigać pewnie nie tylko łapówkarzy, ale i spekulantów. Wkrótce spekulantem mógłby więc zostać każdy, kto kupił taniej i sprzedał drożej, nie tylko akcje na GPW, ale i szczypiorek na targu.

Nie dziwota zatem, że gdy dziennikarze zapytali , czy były premier jest z innej bajki, Wiesław Walendziak odpowiedział: rKaczyński wybrał dla siebie rolę strażnika świętego ognia. Kiedyś z Marcinkiewiczem przez kilka miesięcy pracowaliśmy nad programem ekonomicznym PiS, z budżetem zadaniowym, reformą finansów publicznych. I Kaczyński po tych miesiącach powiedział: taki program to jest znakomita gwarancja na przegranie wyborów.r1; Dziennikarze pytali dalej, czy szef PiS nie chciał nigdy modernizacji państwa. Według Walendziaka Kaczyński uważał, że na odważne reformowanie przyjdzie czas wtedy, kiedy zbuduje się takie zaplecze polityczne, która przetrwa czas dekoniunktury.

Gdy padło bodaj najważniejsze pytanie o to, czy dla Kaczyńskiego partia jest ważniejsza niż państwo, Wiesław Walendziak odpowiedział:

rOn postrzega państwo poprzez partię.r1;

Nie wiem, jakie dzisiaj poglądy na giełdę, reformę finansów publicznych, źródła wzrostu gospodarczego ma szef największej siły opozycyjnej. Wydaje mi się, że po przegranych wyborach starannie ukrywa to, co wypsnęło mu się wcześniej. Jarosław Kaczyński dobiega sześćdziesiątki. W tym wieku raczej poglądów już się nie zmienia, zwłaszcza, gdy trzeba by przyznać się do błędu. Lub niewiedzy, albo też naiwnośc, czy wreszcie - głupoty. Przypuszczam, że jego wizja prostego świata, w którym nie ma miejsca na skomplikowane gry giełdowe, gdzie przez kapitał rozumie się majątek, a konto bankowe może być tylko źródłem zagrożeń r11; jest utrwalona raz na zawsze. I że gdy Kaczyński będzie w przyszłości mówił o reformach gospodarczych, to będzie rozumiał przez nie kontrreformy, czyli restaurację starego porządku, rodem z peerelu, gdy partia znaczyła, jeśli nie Lenin, to na pewno państwo. Tam spekulanci r11; dziś oligarchowie - szli do pudła, a jeśli im się upiekło, to na pewno zasługiwali na potępienie, ogień wieczny i domiar.

Piotr Rachtan

pełny tekst:
http://kontrateksty.pl/index.php?action=show&type=news&newsgroup=3&pf=1&id=3175

marian27
#94 Drukuj posta
Dodany dnia 15-01-2008 10:51
Użytkownik

Data rejestracji: 28.11.06

niejestem analitykiem technicznym i nigdy za takowego sie niemiałem ..z psychologicznej strony patrząc mamy dno na fw20 ubite dość dobrze ...widać chęc odbicia i uspokojenie emocji ...idziemy do góry i daje na to 90%
(od poziomu 3180na fw20) pytanie do Was brzmi ..do ilu wg waszych At może rynek urosnąć?
ps. mój gg 5792287 ..naprawde nikt niechce wpółpracowac on-line? docelowo na skype bedę w czwartek 17.02
pozdrawiam i życze samych trafnych pozycjiSmile

Dennis
#95 Drukuj posta
Dodany dnia 15-01-2008 16:36
Użytkownik

No i mamy nową sytuację, która jeszcze z pewnością sie rozwinie. Nie wiem jedynie czy w kierunku zgodnym z oczekiwaniami. Kolejna sesja może wyjaśnić czy ten poziom był ostateczny. Póki co uważam, że nadal spadamy. A to co zrobi ameryka nie jest w tej chwili istotne. Jest totalne powstrzymanie się od zakupów, te marne koszyki co idą są ładowane na górze a sprzedawane niżej. Co odważniejsi, którym uda się sprzedać wyżej ustawiaja się na niższych poziomach, żeby kupić w dołku. Tylko w tej sytuacji dołek to temat śliskiSad

Kazimierz
#96 Drukuj posta
Dodany dnia 15-01-2008 19:42
Główny administrator

marian27 napisał/a:
naprawde nikt niechce wpółpracowac on-line? docelowo na skype bedę w czwartek 17.02

Pomyślimy o jakimś czacie albo czymś innym.

Co do bieżącej sytuacji, to rozwija się ona w spodziewanym kierunku. Okolice 3,000 pkt. na WIG20 to równocześnie poziom ponad 9-cio letniej wewnętrznej linii trendu wzrostowego na tym indeksie (Forum -> Analiza techniczna -> Wykresy -> Przegląd rynków - tam na wykresie tygodniowym WIG20 widać fragment tej linii). Rzecz jasna, przebicie w dół tej linii wygeneruje kolejny istotny sygnał sprzedaży. Linia równoległa do niej wyprowadzona z minimów z lat 2002 i 2003 przebiega obecnie na poziomie nieco ponad 2,000 pkt.
Lepiej byłoby, gdyby okolice 3,000 pkt. zatrzymały dalsze spadki.

Dennis
#97 Drukuj posta
Dodany dnia 15-01-2008 20:47
Użytkownik

Nie mam nadziei nie mam, nie wierzę w nagłe zatrzymanie takiego impetu. Szczyt hossy internetowej to może być pierwsze poważniejsze wsparcie. Spodziewałem się spadków, ale nie takich.

FURMAN
#98 Drukuj posta
Dodany dnia 16-01-2008 07:47
Użytkownik

Data rejestracji: 28.11.06

e tam, nie takich... Wink

Kazik, obaj dobrze wiemy, że 3000 nie zatrzyma spadków, no chyba że "na chwilę" i będzie to być może dobry punkt na rozpoczęcie korekty, nawet dość mocnej korekty (moim zdaniem) - osobiście liczę jednak na korektę ale z niższych poziomów.
Powrót do przełamanej ważnej kreski na WIG-u moim zdaniem musi nastąpić.
To była (jest) zbyt ważna linia aby ją (za przeproszenniem) olać.

Sprawą najważniejszą (moim zdaniem) jest zejście bazy na minusy i mocne zredukowanie LOPu, to będzie sygnał nadchodzącej korekty - jak na razie nic takiego nie następuje mimo ustanawiania nowych minimów - panika więc chyba jeszcze przed nami.
W USA już mamy bazę ujemną...

Najbliższe sesje pokażą nam jak się sytuacja rozwinie-dużo będzie zależało od USA (zwłaszcza od S&P, ale na tym indeksie już dzisiaj powinno być rozstrzygnięcie).
Jesli wsparcie dziś/jutro na S&P padnie, to lecimy dalej, wtedy wsparciem w USA powinna być górka z 2000 roku na DJ - ok. 11800.
Edytowane przez FURMAN dnia 16-01-2008 08:00
pozdrawiam

Kazimierz
#99 Drukuj posta
Dodany dnia 16-01-2008 09:58
Główny administrator

Pawle, ja napisałem, że dobrze by było, gdyby 3,000 pkt. zatrzymało dalsze spadki. Ale już wiadomo, że tak się nie stało. Została przebita w dół linia trendu wewnętrznego, o której pisałem wczoraj. Dzisiaj na otwarciu powstała znacząca luka spadkowa, której ewentualne zamknięcie będzie oznaczać ruch powrotny do przebitej w dół wewnętrznej linii trendu. Jednym słowem - kolejne negatywne sygnały.

Dennis
Dodany dnia 18-01-2008 17:09
Użytkownik

A jednak. Zgodnie z przewidywaniami nastapiło zatrzymanie na 2930 w cenach zamknięcia i wybicie z formacji odwrócenia trendu, którym stał się tutaj diament rysowany w toku ostatnich trzech sesji z dołkami na poziomie 2880 pkt i szczytami na poziomie ok 3025 pkt. Wysokość diamentu jest zasięgiem ruchu więc zdecydowanych problemów można się spodziewać na poziomie ok 3150.

Korygowana fala rozpoczęła się na poziomie 3740,66 intra i zakończyła na poziomie 2869,61 intra. Może być wydłużoną falą trzecią pierwszej fali spadkowej. Korekta przy takim impecie i zdecydowanym uformowaniu dna, może mieć przyzwoity zasięg zniesienia czyli być może 38% = ~ 3210 pkt. kolejnym zasięgiem zniesienia jest ok 3300 i ostatecznym 3412.

Wszystko oczywiście możliwe jest tylko przy sprzyjajacych układach na rynkach jak mawia Furman - rozwiniętych.

pozdrawiam

PS - póki co widać, że indeksy amerykanskie jakoś nie spadają dzisiaj (jeszcze? - może Beniu z Allanem grają w karty o to czy będzie recesja czy nie - sądząc po długim nosie Allana ma szanse wygrać, ale siwa broda Benia, to chyba oznaka mądrośćiWink) co moze nam sprzyjać w poniedziałek

Przeskocz do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.07
2,472,809 Unikalnych wizyt