Zobacz temat

Drukuj temat
WIG20 intra 05-12-2007
Kazimierz
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 06-12-2007 09:49
Główny administrator

Data rejestracji: 16.10.06

Na rynku doszło do dynamicznej zwyżki oczekiwanej przez część inwestorów. Tym samym na wykresie WIG20 doszło do utworzenia zapewne już widocznej dla wszystkich odwróconej formacji RGR. Prawe ramię formacji jest wyraźnie płytsze, co obrazuje chwilową dużą siłę rynku. Z drugiej jednak strony zasięg ruchu wynikający z formacji daje docelowy poziom ruchu wynoszący "zaledwie" ok. 3730 pkt.

Może jest to z mojej strony dmuchanie na zimne, ale według mnie z technicznego punktu widzenia dopóki indeks nie zbliży się do swoich historycznych wierzchołków, realne będzie zagrożenie tego, że obecny wzrost jest ruchem korygującym spadków rozpoczętych pod koniec października tego roku.

Na poziomie ok. 3700 pkt. oraz ok. 3750 pkt. znajduje się odpowiednio 50% oraz 61,8% zniesienia poprzedniej fali spadkowej. Poziomy te pokrywają się z technicznymi poziomami oporu wynikającymi z ukształtowania wykresu. Pierwszy poziom zaznaczony jest czerwoną linią, drugi znajdującą się powyżej niego linią szarą. Dystanse Fibbonacciego wyznaczyłem pomiędzy wierzchołkiem z 29 października a dnem z 16 listopada (minimum domniemanego lewego ramienia formacji RGR) przyjmując, że wybicie poniżej tego poziomu na głowie formacji było mało istotne z racji krótkiego czasu trwania i małego dystansu wybicia.
Kazimierz dodał/a następującą grafikę:

[8.9Kb]

Dennis
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 07-12-2007 17:17
Użytkownik

Data rejestracji: 14.10.07

Przyglądałem sie dzisiaj cierpliwie notowaniom i podejrzewam, ze mamy do czynienia z przejęciem. Na początku sesji szło zrzucanie koszami, ale baza była około zera, więc koszykami rzucał arbitraż. Koszyki były często marne bo rzut powodował zaczerwienienie kolumny transakcji w całości a efekt punktowy był średnio rzędu może 2 pkt. Ruchy powrotne do góry były zdecydowane 5 - 10 pkt i w większości pojedyńcze, nie były to kosze.

Według mnie oznacza to, że drobne koszyki były sprzedawane, ale równocześnie dużymi pojedyńczymi zleceniami rynek był podciągany w górę. Myślę o zagranicy - złotówka drożeje.

Jeśli tak było, to po konsolidacji, która może się zakończyć na 650/660 powinniśmy dobrze wyjść w górę - może z opcją pobicia szczytów. Nie wiem, nie jestem pewien, ale zawsze bardziej mnie przekonują zakupy dużymi zleceniami. Tutaj warto zwrócić uwagę na znaczne obroty sięgające 1,4 mln. Trzeba dodać, że z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia już wczoraj i na poprzednich sesjach - charakterystyczne zamykanie pozycji przez abritraż i otwieranie długich pojedynczymi zleceniami.

Schemat ten oznacza również, że zdania co do rozwoju sytuacji są mocno spolaryzowane, co może mieć wpływ na gwałtowność reakcji i kolejnego ruchu.

Co do FW20 sytuacja jest ciekawa, bo ktoś dużymi zleceniami zakłada krótkie pozycje na poziomie 70/90 - lub zamyka długie. LOP spadł o ok 3 tys. Jak na dzisiejszy obrót dość dużo.

Na koniec przychodzi mi do głowy taka myśl, którą zawsze sobie powtarzam w sytuacji określanej "na dnie" gdzie widać znaczne niezdecydowanie co do dalszych ruchów i niechęć do zawierania transakcji - malejący LOP, ucieczka z rynku w obawie przed zniżką.

Każdy scenariusz wydaje się na tę chwilę możliwy. Póki co obstawiłem na początek sesji w poniedziałek spadki.Frown
Edytowane przez Dennis dnia 07-12-2007 18:11

Pawel77
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 08-12-2007 22:08
Użytkownik

Data rejestracji: 07.04.07

Pisząc ten post " zaryzykuję" bo Stany skończyły nienajgożej i wiadomo poziom zasięgu z odwóconego RGR i płaska korekta -wszystko to wskazuje na wzrosty przynajmniej w najblizszym okresie ,ale własnie analizuje wykres pod względem punktów zwrotnych na wykresie długoterminowym linie wskazują na dzień 06.12-(nalezy wziąść po uwagę odchylenie ewentualnie około dwie sesje-metoda graficzna) na punkt zwrotny.Także albo obecna fala wzrostowa już się zakończyła ,albo zakoczy się "lada dzień".Co do pakowani S w zakresie 70-90 też zauważyłem dwie ostatnie sesje non stop ktos pakuje duże pakiety .I jeszcze jedno duże obroty bez wyrażnego wzrostu(dwie ostatnie sesje)-jak obserwowałem takie zachowanie na akcjach nigdy nie wróżyło to nic dobrego -oznaczało to wywalanie akcji w dobrych okolicznościach rynkowych-konczyło się to "zwałą" w kolejnych dniach .Za to pamiętam jak analitycy zawsze narzekali na małe obroty w początkowych fazach fali wzrostowej -przeważnie pisali iż taka fala jest podejrzana i że to korekta,a okazywało sie iż fala ta trwała bardzo długo i była kolejną falą hossy.
pozdrawiam

Pawel77
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 06-01-2008 14:52
Użytkownik

kurde tak sobie czytam te stare posty i rzeczywiście punkt zwrotny zadziałał z filtrem.Analiza obrotów -tu chyba trzeba nowe książki na ten temat napisać .Ładowanie S na wyższych poziomach też sie sprawdziło .Naprawde warto czasem poobserwować sesje i zajać pozycje zgodnie z "grubasami".
Jeszcze mała wzmianka do obecnej sytuacji -ostatio ktoś otwierał setkami(kilka transakcji po 100opcji) opcie put z poziomem wykonania 3100 i 3200 .Kiedyś jak obserwowałem podobna sytuacje poprostu ineks po pewnym krótkim czasie znalał sie na tych poziomach.Czyli kto wie moze prognoza wig 20 w okolicach 3100 jest tożsama z prognoza -"grubasów".

marian27
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 06-01-2008 23:21
Użytkownik

Data rejestracji: 28.11.06

czasami grubasy niemają racji (coś o tym wiemSmile )ale Twoje spstrzeżenia są cenne i uważam że warto o tym wspominać na forum ...nie siedze codziennie na rynku...z góry dzieuje Pawle...jeśłi grasz na futach może jakiś kontakt nawiążemy ..marzy mi się by na żywo skype lub gg się porozumiewać ...w grupie raźniej...pozdrawiam
ps. GG 5792287

Pawel77
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 07-01-2008 18:20
Użytkownik

Witam Marian27
Inwestuje w akcje, opcje ,fundusze ,futures tylko okazjonalnie przy okazji ważnych punktów zwrotnych .Niestety nie spędzam całego czasu przed komputerem .Pracuje jako doradca finansowy także troche w biurze troche u klientów cześć przed komputerem i własnie wtedy mogę poobserwować giełdę.Dzięki za kontakt napewno jak będzie chwili odezwe się w trakcje sesji na GG.
pozdrawiam

Pawel77
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 08-01-2008 22:11
Użytkownik

Zerknołem na opcie put dziś znowu ładowali z poziom wykonania 3100,3200.nawet 700szt. poszło jak na opcje to "ogromny obrót"

Przeskocz do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.06
2,472,824 Unikalnych wizyt