Zobacz temat

Drukuj temat
Bessa?
olek
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 28-12-2007 17:12
Użytkownik

Data rejestracji: 01.12.06

Na wig-u 5-letnia linia trendu wzrostowego jeszcze sie broni, choc ostatni ruch wzrostowy wyglada na powrot do linii szyi rozleglego RGR-a. Zasieg spadku okolo 17%. Na wig20 5-letnia linia trendu zostala naruszona. Zasieg spadku podobny. Bardzo slabe zachowanie sie indeksow w czasie ostatnich sesji w tym roku zapowiada spadki porownywalne z rokiem 2001. Choc poczekajmy jeszcze na pierwsza sesje w 2008 roku.

FURMAN
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 28-12-2007 19:12
Użytkownik

Data rejestracji: 28.11.06

W TFI jest ponoć 140mld zł (oczywista nie wszystko w akcyjnych) - jak ludziska zaczną uciekać, to strach się bać.
pozdrawiam

Kazimierz
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 02-01-2008 12:19
Główny administrator

Data rejestracji: 16.10.06

Witam Was wszystkich w Nowym Roku! Życzę nam wszystkim, żebyśmy byli z niego zadowoleni.

Olku, masz rację, że nasze indeksy opierają się obecnie na długookresowych liniach trendu wzrostowego. Bardzo istotne jest to, co dzieje się na WIG-u, który na notowaniach tygodniowych spadł w ostatnim czasie do swojej długookresowej linii trendu wzrostowego rozpoczętej pod koniec czerwca 1992 roku. Jest to więc linia bardzo istotna. Obecnie przebiega ona na poziomie ok. 54,000 pkt. Jak na razie długie dolne cienie świec tygodniowych przy podejściach do tej linii świadczą o możliwości (albo dużej chęci) utrzymania tej linii. Istotne jest to, że rynek po utworzeniu potencjalnej formacji RGR w trakcie prawie całego roku 2007, po przebiciu linii szyi oraz wykonaniu do niej ruchu powrotnego nie wykazuje dużych chęci do spadku. Trzeba to mieć na uwadze. Cała akcja może się skończyć co prawda przebiciem owej linii trendu długookresowego, ale poprzez tworzenie formacji horyzontalnej.

Z danych makro niepokojąco wygląda inflacja za listopad (0,8% w USA i 0,7% w Polsce). Zapowiadane od Nowego Roku podwyżki z całą pewnością wpłyną na dalszy wzrost inflacji. A to nie jest dobra informacja dla rynków akcji.

marian27
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 02-01-2008 23:23
Użytkownik

czerwiec tego roku w20 w okolicach 2500-2750 pkt-ów i nema zmiłuj się ...mamy klasyczny odwrót od rynku akcji i nic tej tendencji niezatrzyma ani zaklinanie wezy ani nadzieje na cokolwiek ..maszyna ruszyła w dół...te poziomy podałem jako prawdopodobne na moje"oko" ponieważ na tyle wyceniam rynek w20 po korekcie ..trend długoteminowy się nieskończył dla naszej gospodarki ...zaliczymy jeszcze jedną spora fale wzrostową do ilu jak sądze 7000-8000pkt byłoby rozsądne ...a dno korekty zwanej bessą mysle że osiągniemy na 2250? cóż życie pokaże ...życze w nowym roku kolegom z forum krociowych zysków na kontraktach bo to wydaje się jedyną alternatywą na takim rynku ...fajnie by było porozumiewac się live podczas sesji ...mam skype narazie jakby co prosze się odezwac na gg 5792287 jak coś
pozdrawiam Smile
marian27

marian27
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 02-01-2008 23:53
Użytkownik

kto chętny zapraszam serdecznie jutro od 10.00Smile

Dennis
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 03-01-2008 00:17
Użytkownik

Data rejestracji: 14.10.07

Witam szanownych Kolegów w Nowym Roku i zyczę wszystkim udanych inwestycji !
Ja sam jak wiecie od dawna niedźwiedź - czyli ten co sprzedaje pierwszy. Smile Jak narazie przeczucia się sprawdzają. Szokujące dla mnie osobiście jest wejście ropy ponad 100$. Mam wrażenie, przeczucie, że stoimy przed czymś bardzo istotnym, Furman zapewne się domyśla. Spodziewam się mianowicie, że w styczniu już tąpniemy dość mocno. Nie będzie ratunku, zważywszy właśnie na fundusze i tzw inwestycje długoterminowe, OFE zaczną czyścić portfele.
Marian, ja sądzę, że Furman miał rację dwa tyg temu, gdy dyskutowaliśmy o poziomach. mnie się jednak widzi nieco niżej - tzn dość szybko zejście do szczytów hossy internetowej i dalej w nieco dłuższym okresie, aż do zniesienia 61,8 a moze i więcej. Dla mnie w chwili obecnej liczenie na wejście w trend hotyzontalny jest ułudą, ponieważ należy się spodziewać znacznego pogorszenia wskaźników gospodarczych w całym regionie w najbliższych latach. Cena ropy zrobi swoje, wzrośnie inflacja. W USA mamy wyraźne już oznaki recesji. Obawiam się też, że próby zapobieżenia recesji Tricheta i FEDu i programy naprawcze Paulsona i obniżanie stóp niczego nie zmienią a jedynie spowodują dodatkowe przełożenie w razie krachu. Sad

FURMAN
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 03-01-2008 11:01
Użytkownik

nadchodzi kolejna lekcja - warte przeczytania

http://www.mises.pl/540/
pozdrawiam

marian27
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 03-01-2008 21:12
Użytkownik

TYDZIEŃ ZACZNIEMY OD WZROSTÓW....? A MOŻE SPADKÓW?...HM...CÓŻ NAWET JAK ZACZELA SIĘ BESSA TO I TAK NIC NIEWIADOMOSmile...PODAWANE WYNIKI RÓZNCH INDEKSÓW WSKAŹNIKÓW ODCZYTY KOMUNIKATÓW TAK NAPRAWDE SŁUZĄ DO MANIPULACJI I TO MNIE ZACZYNA ZNIECHĘCAĆ CO DO GIEŁDY ...

Dennis
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 03-01-2008 23:19
Użytkownik

powiem ssczerze, ża ja się zawiodłem dzisiaj, bo spodziewałem się spadków i znaczniejszego parcia w dół. tymczasem widać, że gracze zamierzają wykorzystać nijakie dane do kupna. więc sądzę, że jutro możemy liczyć na lekkie wrosty. Chociaż dystrybucja może zdusić popyt już na poziomie ostatnich górek tj 520/530

FURMAN
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 04-01-2008 00:09
Użytkownik

Denis, dzisiejsza sesja o niczym jeszcze nie świadczy - wyprzedanie jest i możemy się bujać. Obroty małe, większość czeka z decyzją na później. Czekaja tak naprawdę chyba na USA, jak tam tąpnie, to nie będzie zmiłowania - polecimy na pyszczek. LOP na futach jeszcze chyba za mały na ostre załamanie, za to baza pod takie załamanie jest w sam raz :-)

Doczekamy się oberwania rynku - spokojnie Wink
pozdrawiam

Hister
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 04-01-2008 01:15
Użytkownik

Data rejestracji: 05.12.06

FURMAN, obawiam się, że prędzej "Manna z nieba spadnie, albo Bałtyk się otworzy i zrobi przejście do Szwecji... " jak u nas dojdzie do oberwania rynku Wink

Happy trading!

FURMAN
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 04-01-2008 08:54
Użytkownik

Hister, oby Cię tylko ta sytuacja nie zaskoczyła jak będziesz na L.
pozdrawiam

Dennis
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 05-01-2008 01:38
Użytkownik

No nie było siły nawet na podejście na 520, ale za to jest siła wiary w narodzie, bo zjazd na 3400 był umiarkowany. Pisząc ten post znamy juz wyniki sesji w stanach. Cóż, spodziewajmy sie najgorszego. Ale najpierw przecież idziemy do szwecji ...po dnie bałtyku - Hister prowadzi ! Grin
Ale nie wiem, czy wezmę udział w wyprawie - zostanę, bo nie ma chętnego, żeby przesuwał za mnie stopy w poniedziałek Sad

FURMAN
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 05-01-2008 20:09
Użytkownik

Denis, stopy to wywal na biurko, załóż ręce za głowę i patrz w monitor.
W poniedziałek zapewne nic strasznego na giełdach się nie stanie Wink

Histera bardzo szanuję i proszę, aby się z jego prognoz nie naśmiewano na tym forum Angry
Najbliższe sesje pokażą co tam jeszcze Amerykanie mają w worku.
pozdrawiam

Pawel77
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 06-01-2008 14:19
Użytkownik

Data rejestracji: 07.04.07

Może w koncu doczekam sie wyznaczonych poziomów ,dla mnie głownym wyznacznikiem dna(niezmiennie) będzie mwig40 w tej fali na poziomie około 3630 punktów tam bez zastanowienia ładuje wszystko w akcje .Jeśli do tego wig 20 będzie w okolicy 3100 i wig 51000 to wogule perfekcja.A potem czekam spokojnie do poczatku marca i wszystko spowrotem wywalam w rynek.Szczerze pomimo wszystko bessy się narazie nie spodziewam ,ale nic nie mam przeciwko trendowi bocznemu .Czyli marzec mamy lekko poprawiony szczyt 4050 i znowu w okolice dołka lecimy.Pod ten scenariusz aktualnie gram pod warunkiem poprawinie ostatnich dołków,w przeciwnym razie modyfikuje strategie.
pozdrawiam wszystkich

Dennis
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 07-01-2008 12:25
Użytkownik

Rynek nie chce spadać, może dzisiaj. Ale chęci nie ma by urósł. Póki co moje stopy się przesuneły i ...skasowały mi pozycję. Ale cierpliwie założyłem z powrotem wyżej. Póki co na godzinowym WIG20 są dywergencje na wskaźnikach. To moze świadczyć, że mamy jeszcze miejsce na spadki, których dzisiaj mimo wszystko należy się spodziewać nadal. Nie wiem tylko czy z pobiciem dołków czy z odbiciem od 3350. Póki co mamy porę drugiego śniadania, więc podaż może uderzyć. Co do rozwoju sytuacji może być tak, że zaskoczy wszystkich. Furman, na wyprzedanie rynku mamy jeszcze trochę miejsca. Jeśłi pobijemy dołek na 3350 to z automatu jedziemy na ca 3250. Tak to widzę niestety.

olek
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 07-01-2008 13:25
Użytkownik

Data rejestracji: 01.12.06

Dzisiejsze otwarcie swiadczy o sile rynku. Piatkowe spadki (wazne wsparcia blisko) w Stanach utworzyly klin wskazujacy na mozliwosc wyjscia w gore. U nas tez jestesmy na waznych liniach trendowych, a powszechny pesymizm i czarnowidztwo nakazuja ostroznosc posiadaczom krótkich pozycji.
Edytowane przez olek dnia 07-01-2008 13:27

Dennis
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 07-01-2008 16:56
Użytkownik

czyżby czyżby ??

Kazimierz
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 07-01-2008 18:51
Główny administrator

Data rejestracji: 16.10.06

Zobaczcie zamieszczony poniżej tygodniowy wykres WIG20. Zielona linia to średnia 55. WIG20 przebywał ponad nią od czasu jej przebicia w górę pod koniec maja 2003 roku. Średnia ta stanowiła dla indeksu solidne wsparcie, od którego odbijał się do nowych wierzchołków. Średnia ta została przebita na zamknięciu tygodniowej świecy w dniu 21 grudnia 2007 roku, kiedy to cała świeca znalazła się poniżej średniej. Obecnie tworzona jest czwarta świeca tygodniowa znajdująca się poniżej tej średniej.

Jeszcze nie jest źle, bo wielkość przebicia tej średniej nie jest duża. Bardzo istotne jest jednak to, że średnia ta została wyraźnie naruszona (a czas pokaże, czy przebita na dłużej) po raz pierwszy od prawie 5 lat. Takiego sygnału nie powinno się lekceważyć.

Moim zdaniem rynek zmierza do realizacji scenariusza spadku wyraźnie poniżej poprzedniego lokalnego dołka z połowy sierpnia 2007 roku. Pisałem o tym przy okazji analizy indeksu DJIA, gdzie zwracałem uwagę na możliwość utworzenia na WIG20 podobnego układu fal do tych z DJIA z lat 1966 - 1982.
Kazimierz dodał/a następującą grafikę:

[14.06Kb]

Pawel77
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 08-01-2008 21:42
Użytkownik

Data rejestracji: 07.04.07

Kazimierz mam prośbę o zamieszczenie wykres DJIA za opisany wyżej okres -będę wdzieczny bo osobiście nie mam do niego dostepu.Ja również spodziewam się ruchu bocznego (o tym już pisałem),a nie głębokiej bessy. Poziomy docelowe dla tego indeksu zostawiam jednak dwa :3250 i około 3100 obydwa związane z dołkami i obydwa "wyszły" równiez innymi metodami.Także czas pokaże,ale uwagę trzeba zachować szczególnie w okolicach piatku.

Przeskocz do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.10
2,477,241 Unikalnych wizyt