Zobacz temat

Drukuj temat
Kwiecień 2008
Kazimierz
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 02-02-2008 21:53
Główny administrator

Data rejestracji: 16.10.06

Podajemy prognozy czasowych punktów zwrotnych na kwiecień 2008

Pawel77
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 25-03-2008 11:00
Użytkownik

Data rejestracji: 07.04.07

10 kwietnia -doprecyzuję w miarę zbliżającego się czasu na dokładniejszych danych

FURMAN
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 25-03-2008 11:28
Użytkownik

Data rejestracji: 28.11.06

7 kwietnia może być bardzo ciakawy Wink
pozdrawiam

Hister
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 28-03-2008 03:36
Użytkownik

Data rejestracji: 05.12.06

Na świeżo zauważoną metodą:
1 kwiecień dołek
14 kwietnia górka

Dennis
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 28-03-2008 14:16
Użytkownik

Data rejestracji: 14.10.07

Jaki dołek??? dołek był 20 marca - wg Pawła. I jak sam mówił teraz ostro up. Czyli teraz musi być jakiś szczyt najpierw, żeby mógł być dołek?? Czy w międzyczasie ktoś wyznaczał jakiś termin dla szczytu przed 1 kwietnia?

Hister
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 28-03-2008 21:16
Użytkownik

Moje i Pawła analizy są niezależne. Szczyt mógł być w czwartek. Dołek bym widział na nie mniej jak 2760. Górkę 14 kwietnia na 3220.
Dennis, nie siedzę przed wykresami 24h/dobę żeby móc dla Ciebie specjalnie powyliczać każdy punkt zwrotny po kolei i w dodatku podać jeszcze jakie będzie miał znaczenie.

Dennis
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 28-03-2008 21:43
Użytkownik

Wsadźcie sobie takie przepowiednie pomiędzy porzekadła ludowe. W jakiej ty sie roli stawiasz - zajmij się swataniem gryzoni - dla mnie nic nie robisz - innym w głowach mącisz, zresztą nie tylko Ty, ale i twój kolega też. Pisanie bredni w nieskończoność nie może być uważane za wiedzę - masz hopla człowieku i weź się z tego wylecz - to co się rodzi w Twojej głowie jest chore.

To nie są analizy, tylko projekcje wybujalej wyobraźni
...z piorunującą domieszką megalomanii.

FURMAN
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 28-03-2008 22:08
Użytkownik

Data rejestracji: 28.11.06

Denis, to bardzo niegrzecznie z Twojej strony.
pozdrawiam

Dennis
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 29-03-2008 00:09
Użytkownik

Ale przynajmniej prawdziwe. Nie ma w tym cienia hipokryzji.
pozdrawiam

Pawel77
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 29-03-2008 10:57
Użytkownik

Bez komentarza jeśli chodzi o ubliżanie ,powtarzam najważniejsza jest skutczność ,poczytaj posty sprawdz, potem wydawaj opinie-opisałem w poście wcześniejszym.Jak widać nawet nie starasz się poczytać i sprawdzić a sady wydajesz.
Pozatym to nie są analizy a wyliczenia punktów zwrotnych.Nie zawsze wiem czy w danym momęcie bedzie szczyt czy dołek dlatego jak niewiem to nie piszę podaje date -nie fantazjuje .Jak "dochodzi" do tej daty to widac czy indeks jest na szczycie czy w dołku.I wtedy podejmuje sie decyzje -reakcje.Daty podaje z podziałem o takie o dużym znaczeniu i małym znaczeniu.
Daty o dużym znaczeniu to 14luty i data marcowa.
O małym znaczeniu to 20marzec pod koniec sesji -ten podałem bo usiadłem nad wykresem godzinowym i jak się data "pojawiła" to ją podałem ,może komuś się przyda do dalszej analizy.Intra prawie nigdy nie inwestuje dlatego rzadko podaje takie punkty.
Jeśli chodzi o ścisłość to w miesiącu prawdopodobnie powstały by co najwyzej z 2 daty zmieniające trend przynajmniej na kilka dni i kilka ,kilkanaście na wykresie godzinowym.
zmieniajace trendy "krótkie".
Jeśli bedziemy podawac tylko srednioterminowe sygnały to prawdopodobnie nie bedzie ich więcej niż 2 w miesiącu.
To tyle wywodu w woli wyjaśnienia choć to jest juz ostatni mój wywód -nie mam czasu na tłumaczenie się.Jak ktoś ma pytania to wystarczy zapytać,a nie zj........ ,tymbardziej iż nikomu nic nie na siłe nie staram się udowodnić jakiś racji czy pokazć wyższość mojej metody nad inna,a chyba ktoś sobie w głowie coś "dopisuje".Powtarzam jest to dział wyznaczanie punktów zwrotnych a nie analiza rynku dlatego nie ma opisu ,że w tym i w tym dniu dno na tym i na tym poziomie,a potem korekta po nie wzrost do tago poziomu po czym costam,sa podane data wynikająca z oboliczeń-przynajmniej ja się tak staram podawać.Nikt nie powiedział iż będą to wszystkie daty zwrotne jakie pojawią się na rynku .
Naprodukowałem sie w poprzednim poście ,ale widzę iż na darmo,tracę czas nad pisaniem(zamiast poswięcić żonie ),a na koniec zostane bezmyslnie ...........,przez kogoś kto kieruje się emocjami .Zaprzestaje dalszym publikacji tych punktów gdyż zamiast pomagać powodują niezdrowe emocje .A jeśli coś zamiast pomagać ,szkodzi to trzeba wyeliminowac przyczynę.

Selena
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 29-03-2008 12:30
Użytkownik

Data rejestracji: 02.03.08

Podoba mi się Wasza potyczka słowna, Pfft typowa zażarta dyskusja facetów dotycząca polityki, sportu czy pieniądza. Niewiele z niej rozumiem, ale z przyjemnością Was czytam. Każdy z Was z pewnością ma część racji a czas pokaże kto był najbliżej prawdy.
Ciekawi mnie tylko czy któryś z Was potrafi przyznać się że w swoich analizach, obliczeniach się pomylił i rację miał X lub Y, bo nie jest ujmą popełnić błąd, sztuką jest z tego błędu wyciągnąć nauczkę.

Dennis
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 29-03-2008 13:49
Użytkownik

Nikt Ci nie ubliża, ale nie wiem co zastępują te kropki. Mniejsza z tym.
Co do meritum, odsyłam do Twojego własnego postu, w którym wspominasz, że trzeba będzie podsumować i zilustrować. Ja tylko odniosłem się do tego postu, potwierdzając zapotrzebowanie. Odpowiedź Histera, niby do mnie niby do wszystkich zarejestrowanych wywołała lawinę. Ja nie miałem w niej z początku wielkiego udziału. Dopiero Wasze kręcenie i niepewność wzbudziły mój niepokój. Zobacz Paweł - kilka razy pisałeś że 20 marca to data powrotu do wzrostów.
"No to punkt zwrotny 20.03.-koncówka sesji jak widać zadziałał -Co do zdania iż zaczynamy wiekszy ruch wzrostowy -podtrzymuje.Jak widać z powyzszych moich postów nie warto czasem rysować scenariuszy w krótkim terminie tylko poprostu zareagować na dane wynikające z wyliczeń.
pozdrawiam"

A dzisiaj piszesz, że 20 marca to data o małym znaczeniu.
Z tej bojowej dyskusji wyłania się pewien obraz sprzeczności i wzajemnych korelacji pomiędzy zachowaniem rynku i odczuciami inwestorów. Nawet jeśli jakieś Wasze prognozy okażą się nietrafione, to dobrze zilustrować je ku pamięci, bo za jakiś czas mieć odniesienie w kolejnych tego typu sytuacjach. Z Waszych postów - w szczególności z postów Histera wynika jednak, że podając daty rzucacie niczym GENIUSZ gawiedzi na pożarcie Wasze daty punktów zwrotnych, uzyskane oczywiście wielce sekretnymi metodami, którymi z gawiedzią dzielić się nie zamierzacie i oczekujecie, że resztę sobie każdy dośpiewa. No cóż, przekonanie o własnym geniuszu faktycznie wysokie. Ale pokory żadnej wobec oczywistych błędów rozbieżności - żadnego komentarza.

To jest sytuacja jak z Mrożka!

Selena,
Błąd to przecież ludzka rzecz. Sztuką jest błyskawiczne się do nie go przyznanie i zajęcie nowej pozycji do analizy sytuacji.

Selena
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 29-03-2008 15:41
Użytkownik

Data rejestracji: 02.03.08

Dennis napisał/a:
Selena,
Błąd to przecież ludzka rzecz. Sztuką jest błyskawiczne się do nie go przyznanie i zajęcie nowej pozycji do analizy sytuacji.

Dokładnie to miałam na myśli, ubrałam to tylko trochę w inne słowa. Wink

Pawel77
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 29-03-2008 22:53
Użytkownik

Denis zwrot 20 pod koniec sesji był oczywistym dołkiem -wig 20 zamknoł sie na ponad -2% po czym otworzył się na +4,ale to był punkt zwrotny o małym znaczeniu-i tak go traktowałem
Zwrot o dużym znaczeniu to 14 luty(o tym po raz pierwszy napisałem 8stycznia w dziale intra ) i 17 marzec .
"No to punkt zwrotny 20.03.-koncówka sesji jak widać zadziałał" -
tu chodziło mi o to co napisłem powyżej
"Co do zdania iż zaczynamy wiekszy ruch wzrostowy -podtrzymuje"-podtrzymuje ,że czeka nas silniejsze odreagowanie ale to dotyczy się średniego terminu ,a nie punktu 20.03.-przecież to oczywiste , pisałem to jak wiedziałem co sie wydażyło -pisałem iż podtrzymuje zdanie o wzrostach w srednim terminie to było potwierdzeni kilku wcześniejszych postów ,myslałem ,ze są czytane uważnie jakby były to niebyłoby nieporozumienia(przyznaje też iż mogłem to napisać inaczej,aby jedno zdanie było od drugie odrebne)
"Jak widać z powyzszych moich postów nie warto czasem rysować scenariuszy w krótkim terminie tylko poprostu zareagować na dane wynikające z wyliczeń."
A tu skrytykowałem sam siebie ,że dopisywałem scenariusz do punktu zwrotnego który okazał się nietrafny ,a wystarczyło zareagować na punkt zwrotny

Kazimierz
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 31-03-2008 19:12
Główny administrator

Dennis, pozwól innym podzielić się ich własnymi przemyśleniami i prognozami, nawet jeśli ich metody nie przemawiają do Ciebie.
Po zakończeniu każdego miesiąca wklejam wykres intra po to, żeby każdy mógł zobaczyć, czy i jak potwierdzają się przedstawiane tutaj prognozy czasowe.

Dennis
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 31-03-2008 22:45
Użytkownik

No popatrz Kazimierz. Nawet nie zwróciłeś uwagi Histerowi za szczyt chamstwa a mnie się czepiasz. I Pawła. Chyba dlatego, że różnimy się oceną sytuacji. Po prostu usuń mnie z forum.

Każdy tutaj mówi to co uważa za stosowne. A Ty usiłujesz wywrzeć presję. Niektórzy nie piszą tutaj również dlatego, bo nie chcą czytać wynurzeń Histera, bo zyczajnie uważają, że facet się myli. Nie powiem o kogo chodzi, może sam dojdziesz.

Kazimierz
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 01-04-2008 17:38
Główny administrator

Dennis napisał/a:
Każdy tutaj mówi to co uważa za stosowne.

...w ramach wymiany, która powinna być określana przede wszystkim jako kulturalna i rzeczowa. Forów, na których jest inaczej, jest w Internecie aż nadto.

A Ty usiłujesz wywrzeć presję.

Dennis, z założenia nie tworzyłem żadnego regulaminu forum przyjmując, że osoby tu piszące będą wiedzieć, na czym polega wymiana poglądów.

Niektórzy nie piszą tutaj również dlatego, bo nie chcą czytać wynurzeń Histera, bo zyczajnie uważają, że facet się myli. Nie powiem o kogo chodzi, może sam dojdziesz.

Nie mów za wszystkich. Jeżeli ktoś ma jakieś zastrzeżenia, może to wyrazić samodzielnie bez Twojej pomocy.
Ciekawe co Ty powiesz, biorąc pod uwagę Twoje oczekiwania zdecydowanych spadków, jeżeli za 2 - 3 tygodnie WIG20 będzie na poziomie np. 3500 pkt.
Dennis, zejdź na ziemię.

Pawel77
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 01-04-2008 21:08
Użytkownik

Hister 7 kwietnia wyszedł Ci sprawdzoną metoda, bo mnie pojawił się piątek 04.04. ,ale metoda która dopiero testuję -za nią bym głowy nie dał .Poza tym nie mówiącą zwrocie średnioterminowym.Na wykresie 2godzinnym pokazuje iż zwrot powinnien być piątek w pierwsza połowa sesji.
Edytowane przez Pawel77 dnia 01-04-2008 21:14

Hister
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 02-04-2008 03:09
Użytkownik

Pawel77, to FURMAN podał 7 kwietnia Smile
P.S.
Widać już, że nia ma co liczyć na górkę 14 kwietnia skoro we wtorek nie było dołka.

Pawel77
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 02-04-2008 09:22
Użytkownik

oczywiście przepraszam za pomyłkę

Przeskocz do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.08
2,455,019 Unikalnych wizyt