Zobacz temat

Drukuj temat
WIG20 intra 07-03-2008
Kazimierz
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 10-03-2008 20:36
Główny administrator

Data rejestracji: 16.10.06

Pisałem niedawno, że moim zdaniem linią, która będzie powstrzymywać rynek przed dalszymi gwałtownymi spadkami będzie linia przebitego w górę trendu spadkowego (zaznaczona na czerwono). Rynek jest jednak silniejszy i nie wykazuje ochoty do spadku do tej linii.
Na wykresie tworzy się ciekawa formacja pomiędzy równoległymi liniami łączącymi ostatnie dołki oraz linią poprowadzoną przez lutowe wierzchołki, która to linia po przedłużeniu w lewo z dużą zgodnością pokrywa się z linią szyi formacji głowy i ramion tworzonej od połowy listopada 2007 roku do pierwszych dni stycznia 2008 roku. Obecna sytuacja jest bardzo istotna dla dalszego kształtowania się trendu na naszej giełdzie z uwagi na to, że istnieje możliwość ukształtowania w ramach formacji, o której wspomniałem wyżej, kolejnej formacji głowy i ramion jako formacji kontynuacji trendu spadkowego. Żeby zanegować tę formację, rynek musiałby wyraźnie wzrosnąć powyżej swoich lutowych maksimów, czyli powyżej poziomu 3100 pkt.
Myślę, że ukształtowanie takich samych formacji na następujących po sobie falach korygujących jest jednak mało prawdopodobne i albo obecna formacja wydłuży się w ruchu bocznym i przekształci w inną formację, lub po prostu WIG20 przebije w górę lutowe wierzchołki.
W formacji kształtującej się pod koniec zeszłego roku widać pod koniec kształtowanie się głowy świecę z bardzo długim dolnym cieniem. Jak widzimy, następujący po niej ruch spadkowy nie zdołał sprowadzić indeksu poniżej jej cienia, po czym rozpoczął się wzrost formujący prawe ramię.
Kazimierz dodał/a następującą grafikę:

[11.98Kb]

Przeskocz do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.06
2,472,836 Unikalnych wizyt