Zobacz temat

Drukuj temat
WIG20 intra 27-03-2008
Kazimierz
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 27-03-2008 20:40
Główny administrator

Data rejestracji: 16.10.06

WIG20 zdołał odbić się od potencjalnej linii szyi formacji RGR i wzrósł jak dotąd o nieco ponad 10%. Na wykresie da się wyróżnić kanał spadkowy, wewnątrz którego indeks przebywa od 24 stycznia tego roku. Istotne jest to, że WIG20 zdołał wzrosnąć ponad linię wyznaczającą wierzchołki ramion potencjalnej RGR. Obecny opór to psychologiczny poziom 3000 pkt. oraz górne ograniczenie kanału spadkowego, przebiegające na tym samym poziomie.
Kazimierz dodał/a następującą grafikę:

[14.5Kb]

Pawel77
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 27-03-2008 21:23
Użytkownik

Data rejestracji: 07.04.07

Moim skromnym zdaniem mogliśmy skonczyć pierwszą piątke wzrostową i teraz czas na korekte całej fali

Pawel77
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 27-03-2008 21:26
Użytkownik

mam jeszcze pytanie z innej beczki czy ktoś się orientuje gdzie można zainwestować w opcje ,kontrakty na ropę i jakie sa wysokości depozytów ?
pozdrawiam

Kazimierz
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 29-03-2008 22:37
Główny administrator

Pawel77 napisał/a:
mam jeszcze pytanie z innej beczki czy ktoś się orientuje gdzie można zainwestować w opcje ,kontrakty na ropę i jakie sa wysokości depozytów ?
pozdrawiam

Interesuje Cię rachunek w Polsce czy za granicą?

Pawel77
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 29-03-2008 22:54
Użytkownik

W Polsce chodzi o jakąś platforme która daje taką możliwość

Kazimierz
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 29-03-2008 23:10
Główny administrator

Sprawdź http://www.xtb.pl/.
A jakbyś sprawdzał dokładnie to napisz, w jaki sposób jest uwzględniana różnica kursowa USD/PLN.
A może wystarczy Ci notowany na GPW certyfikat inwestycyjny RCCRUAOPEN?

Pawel77
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 30-03-2008 13:19
Użytkownik

spróbuję sie do nich dodzwonic jak będę miał informacje napisze.Jeśli chodzi o rope interesuje mnie płynny instrument z możliwością ustawienia stopa.Mam wyliczony poziom docelowy ,od którego powinna się zacząc korekta.Jeśli miałby zadziałać to dokładnie na tym punkcje stopa ustawiam nieco wyżej i stosunek zysku do ryzyka jest na "pięknym" poziomie.Zanim cena ropa tam dojdzie to może być dłuzsza historia ,ale chcę miec przygotowaną możliwość zainwestowania jak tam zawędruje niby nie am daleko bo około 124-125$,ale podejrzewam ,ze to jeszcze nie teraz .

Dennis
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 30-03-2008 15:26
Użytkownik

Data rejestracji: 14.10.07

Pawel77 napisał/a:
Moim skromnym zdaniem mogliśmy skonczyć pierwszą piątke wzrostową i teraz czas na korekte całej fali

...tylko gdzie są te obroty? faktycznie może być tak, że to będzie fala wzrostowa, ale nie wyniesie nas nawet powyżej 3150

FURMAN
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 31-03-2008 00:15
Użytkownik

Data rejestracji: 28.11.06

moze tak byc Denis, natomiast jedno jest PRAWIE pewne - nici z tego W, ktory wszyscy juz prawie widza, nawet PK o tym pisze

gdyby pociagnac ladny kanalik, to sie okaze, ze wybicie powyzej 3150 bedzie, ale tylko na chwile i zawracamy

jak bedzie-zobaczymy, ale mnie sie cos wydaje, ze jednak USA nam wywinie niespodzianke, niezbyt mila dla L
Edytowane przez FURMAN dnia 31-03-2008 00:16
pozdrawiam

Dennis
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 31-03-2008 11:28
Użytkownik

Ależ oczywiście. Furman, rynki to psychologia po pierwsze a po drugie fale, które z tych nastrojów powstają. U mnie S od 980. Paweł77 interpretuje fale, które powstają w 3 dni. Ja sobie tym głowy nie zawracam, dla mnie najważniejszy jest DOW i jego teoria i rozpoznanie fal intra również przy pomocy analizy tech, układu średnich do WC (cena ważona), STOCH i TRIX. MACD tylko na extremach +/- 10 pkt. Pracuję na wykresach 1,2, 5 min. Obserwuję USDJPY i futy na USA, do tego euroland w całości. My chodzimy ze zwłoką od 3 sek do 30 minut.

Było tak jak napisałem, że jeśli indeks podejdzie na ok 2985 to już będzie to wielki sukces. Poziom 85 to chyba połowa wcześniejszej luki, jaką trzeba zamknąć przed szczytem na 150. Wiadomo było, że "chłopcy" podbiją chwilowo ponad trzy, po to by zasiać ten zniecierpliwiony narodek nadzieją. I tak właśnie było.

Piszemy tu o tej psychologii, ale przeciw nam rzuca się geometrię, którą my też dobrze znamy, ale nie jest ona najważniejsza. Nici ze wzrostów w stanach. To co było to efeky ohydnej kampanii medialnej, której celem jest dystrybucja. Ta kampania doprowadzi do tego, że tłumy inwestorów zrejterują z GPW wskutek poniesionych strat.

Trzeba ciągle pamiętać o tym, że GPW to azja pur. Tutaj Karku (gra na futach namiętnie) i paru innych szfagrów grywa do oporu odbijając straty z inwestycji. Mają do tego wazeliniarskie media według życzenia. I nie ma na to paragrafów. To oni zjechali tak indeks w styczniu, to oni czyszczą arkusz do zera i łamią widły. Wszystko dlatego, że ponieśli wielkie straty. Z tego będzie mega zjazd w dół, po to by odebrać papiery za bazcen na dole. FW20 będą pchane dosłownie w dół po to by ściągnąć indeks do poziomów, o których dzisiaj nikt nawet nie pomyśli. Chyba, że odwróci się trend na wzrostowy, to wtedy jazda w górę. Ale to w tej chwili nie jest możliwe.

Jest jeszcze jeden wątek - uważam, że u nas nadal siedzi zagranica, która ucieka od USD. Wahania naszego rynku spowodowane są w moim odczuciu znacznym udziałem kapitału zagranicznego, który odrabia straty na FW20 (i pewnie na innych rynkach też) każda inwestycja typu carry w PLN dała znaczny zysk na samych różnicach kursów - część z tych funduszy lokowana jest właśnie w instruenty pochodne m. in w FW20.

I na koniec to co mówił ostatnio Czarny o LCC i Getinie. Facet wykreował się na Boga i teraz opowiada tym naszym leszczom biednym, że jak LCC nie wzrosnie to on kupi. Otóż 10 dni wstecz przed jego wystąpieniem rozmawiałem (z jednym z uczestników z tego forum), że LCC spadł do ceny ok 2 PLN i jest to cena atrakcyjna zważywszy, że wszyscy, którzy mieli oddać oddali i papier jest w niezwykle silnych rękach, więc warto kupić po te 2,00 - 2,15.

I jeszcze jedno - cenę 2,00 PLN jako dno dla LCC ustaliłem na początku tuż po debiucie. Wiedziałem czym się to skończy. Swoją prognozę opublikowałem na Investstock. Tam zebrała się kupa jeleni, którzy dziela się w zależności od ilości wysłanych postów na inwestorów raczkujących, początkujacych zaawansowanych itd. Jest tam też taki guru co się woła Siła Relatywna (sic)! Cała hierachia, ubaw po pachyGrin I ta zgraja mnie tam napadała tak jak Hister tutaj (też gadali o ścianach strachu, wieżach eiffla itd), bo oni tylko wierzyli we wzrosty. I jak napisałem, że LCC będzie za pół roku po 2 PLN, że indeks znacznie spadnie itd, to mnie tak zjechali, że wyprowadziłem się z tego forum. To niestety jest kupa leszczy, którzy się nawzajem naganiają, jedni na drugich.

Więc wracając do Czarnego, powiedział, że jak LCC nie urośnie to on zacznie kupować. Moim zdaniem ten facet dokupił papier po ok 2 PLN i położy go na 3,5 -4. Więc mamy jeszce troszkę przestrzeni. Jeśli będzie trend lekko wzrostowy, albo boczny to MISie urosną najwięcej (wybrane) więc warto w to inwestować. Ale trzeba być ostrożnym.

pozdrawiam
Edytowane przez Dennis dnia 31-03-2008 12:05

Hister
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 31-03-2008 12:04
Użytkownik

Data rejestracji: 05.12.06

I ta zgraja mnie tam napadała tak jak Hister

Wydało się. Brałem udział w międzynarodowym spisku czyhającym na życie Dennisa i co gorsze jego pieniądze!

Dennis
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 31-03-2008 12:17
Użytkownik

Hister, megalomanie - czytaj swoje posty, spójrz na wykres i wyciągaj wnioski.
Nie masz na szczeście żadnego wpływu na moje decyzje inwestycyjne - nie wiem czy jest ktokolwiek, kto kieruje się Twoimi wynurzeniami...

Dennis
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 31-03-2008 12:30
Użytkownik

...I pamiętaj wszystkie swoje posty konsultuj z Pawłem77 Shock

Hister
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 31-03-2008 12:58
Użytkownik

Data rejestracji: 05.12.06

Przepraszam wszystkich, że ciągnę tę sprzeczkę. To ostatni post z mojej strony w tym temacie.
Dennis, dopisałeś do postu wyżej
I ta zgraja mnie tam napadała tak jak Hister tutaj (też gadali o ścianach strachu, wieżach eiffla itd)

To nie ja pisałem o wieżach Eiffla tylko Ty. O ścianach strachu nikt nie pisał, zmyślasz.

Pisząc o psychologii przypomniałeś mi o jednej ciekawej zasadzie. Człowiek który nie panuje nad sobą, w przypływach emocji oskarża drugiego człowieka o własne złe cechy(takie jawne wołanie podświadomości o pomoc). Ta zasada wyjaśniałaby Twoje zachowanie. Oskarżasz mnie o konfabulacje a sam konfabulujesz. Piszesz o wieżach Eiffla a po chwili mi przypisujesz te zdania. Martwię się bo pisałeś też o mnie:
masz hopla człowieku i weź się z tego wylecz - to co się rodzi w Twojej głowie jest chore.

...I pamiętaj wszystkie swoje posty konsultuj z Pawłem77

Stary, źle z Tobą....

Dennis
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 31-03-2008 13:35
Użytkownik

Fakt, nie pisałeś tylko rysowałeś - i ja nazwałem to wieżą Eiffla.
Tajne kmplety z psychologii tez skończyłeś? I myślisz, że fantasta to najlepszy profil na inwestora giełdowego?

Wypchaj się wreszcie...

Dennis
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 31-03-2008 13:42
Użytkownik

o ścianie strachu pisał Olek...ale to ta sama stajnia więc mogło mi się pomylić

Dennis
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 31-03-2008 13:51
Użytkownik

Hister - masz przykład w shoutboxie jak się inwestuje...spróbuj czy potrafiszGrinGrinGrin

olek
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 31-03-2008 18:19
Użytkownik

Data rejestracji: 01.12.06

re Dennis
Jestes tak mily, grzeczny i kulturalny, ze nie tylko ja zrezygnowalem z pisania na tej stronie.
A skoro nie piszę, to sie ode mnie odp...

Kazimierz
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 31-03-2008 19:45
Główny administrator

Proszę Koleżeństwa, zachowajmy przynajmniej przyzwoity poziom wymiany poglądów. Skoro uznajemy się za dorosłych, kulturalnych, wykształconych, itd., to niech to ma przełożenie na formę i treść naszych wypowiedzi.

Dennis napisał/a:
Trzeba ciągle pamiętać o tym, że GPW to azja pur. Tutaj Karku (gra na futach namiętnie) i paru innych szfagrów grywa do oporu odbijając straty z inwestycji. Mają do tego wazeliniarskie media według życzenia. I nie ma na to paragrafów. To oni zjechali tak indeks w styczniu, to oni czyszczą arkusz do zera i łamią widły. Wszystko dlatego, że ponieśli wielkie straty. Z tego będzie mega zjazd w dół, po to by odebrać papiery za bazcen na dole. FW20 będą pchane dosłownie w dół po to by ściągnąć indeks do poziomów, o których dzisiaj nikt nawet nie pomyśli. Chyba, że odwróci się trend na wzrostowy, to wtedy jazda w górę. Ale to w tej chwili nie jest możliwe.

Dennis, wyjaśnij mi coś, bo nie wiem co masz na myśli. Skoro według Ciebie jest jakaś grupa ludzi, która steruje giełdą, to w jaki sposób ta grupa mogła ponieść dotkliwe straty?

Dennis
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 31-03-2008 23:06
Użytkownik

jak zwykle mam na myśli to co piszę - czyli to, że karkosik, moska i inni stracili dużo na swoich pakietach. Odrabiają na FW20, razem z Kwiatkowskim z Opery.

Co do panującej atmosfery to sam ją w dużej mierze prokurujesz. Znów spytasz w jaki sposób, a może nie, nie wiem. Szczerze powiedziawszy sam sobie tę atmosferę zawdzięczasz, bo nie stać Cię na to, by obraźliwe odzywki jednego przygłupa do ogółu uczestników tego forum poddać zdecydowanej krytyce. Mało tego, sam gorliwie próbujesz tłumaczyć jego wystąpienie.

Forum, na którym można obrażać wszystkich jego uczestników a administrator nawet nie powie słowa, podczas gdy reszta wyraźnie ma tego dosyć kojarzy mi się z manipulacją.

Przeskocz do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.10
2,477,273 Unikalnych wizyt