Zobacz temat

Drukuj temat
Właściwości wykresów giełdowych
Hister
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 02-04-2008 22:15
Użytkownik

Data rejestracji: 05.12.06

Nie jest to najlepszy dział na taki temat ale najbliższy. O co chodzi... Ponieważ oskarżono mnie o niechęć do dzielenia się wiedzą to zaproponuję coś więcej. Udział w tworzeniu wiedzy.

Zauważyłem, że jednoczesne skalowanie logarytmiczne osi kursu i osi czasu daje bardzo dobre rezultaty: http://img507.ima...ut3vc2.png

W załączniku jest plik *.rar z danymi WIG oraz moim programem do AT (BARDZO wczesna wersja).
Instrukcja obsługi:
1. Plik WIG.txt wypakować do $HOME/.ispagpro/bossa.pl/
$HOME to w Windowsie C:/Documents and Settings/<nazwa użytkownika>/
w Linuksie /home/<nazwa użytkownika>
2. Pilk Charts.jar wypakować gdziekolwiek i uruchomić dwuklikiem(potrzebne Java Runtime Environment)
3. Kliknąć Plik->Nowy
---------
Chciałbym aby każdy chętny(zwłaszcza osoby które mało się udzielają) otworzył wykres w moim programie, pobawił się suwakiem zoomu, zobaczył jak "układa się" wykres i napisał jakie można wyciągnąć z tych obserwacji WNIOSKI. Niestety w zamieszczonej wersji nie wyświetla się skala ale to mało istotne.
Założenia:
1. Wyświetlanie wykresu na logarytmicznych osiach czasu i kursu jest "bardziej prawidłowym" sposobem wyświetlania wykresu na co wskazuje dokładność rysowanych formacji AT, w przeciwieństwie do formacji AT rysowanych na wykresach z liniową skalą osi czasu oraz logarytmiczną lub liniową skalą osi kursu.

Czekam na pomysły. Ja już kilka mam.
Hister dodał/a następujący plik:
ch.rar
Edytowane przez Hister dnia 02-04-2008 22:19

Kazimierz
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 03-04-2008 17:33
Główny administrator

Data rejestracji: 16.10.06

No, ciekawa sprawa. Pomyślę nad tym Smile

Pawel77
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 04-04-2008 19:58
Użytkownik

Data rejestracji: 07.04.07

Ja bym chcętnie pogłówkował ,ale jak już pisałem nie ma linuksa.

Hister
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 04-04-2008 20:03
Użytkownik

Program napisany jest w Java, można uruchomić na każdym systemie operacyjnym o ile ma zainstalowane Java Runtime Environment (do ściągnięcia z http://www.java.com/)
Nie wiem tylko czy uda się uruchomić na starszych wersjach JRE.

Hister
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 07-04-2008 17:47
Użytkownik

Są już jakieś wnioski? Podpowiedź znajduje się w jednym z odnośników po lewej stronie na http://bossa.pl/e... w części "ANALIZA TECHNICZNA".
Edytowane przez Hister dnia 07-04-2008 17:48

Kazimierz
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 08-04-2008 08:33
Główny administrator

Hister, masz na myśli ermanometrię?

Hister
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 08-04-2008 13:54
Użytkownik

Tak Kazimierzu.

Hister
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 08-04-2008 16:18
Użytkownik

Ale co nam daje wiedza, że analiza zakrzywionego skalami logarytmicznymi wykresu wychodzi lepiej? Na jakiej płaszczyźnie znajduje się wykres w obu skalach liniowych? Na płaskiej Grin Jeżeli skalę pionową zrobimy logarytmiczną to jaką otrzymamy płaszczyznę? Coś w rodzaju górnej połówki walca...tak? A jaką płaszczyznę jeśli do tego dodamy logarytmiczną skalę poziomą? Coś w rodzaju prawej górnej ćwiartki(dokładniej 1/8 część) kuli, tak? Skoro już wiemy, że odpowiednim sposobem wyświetlenia wykresu jest rzucenie go na coś w rodzaju kuli to jakie hasło powinno zaświecić wszystkim w głowach?

Kazimierz
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 09-04-2008 08:22
Główny administrator

Hister napisał/a:
(...)Skoro już wiemy, że odpowiednim sposobem wyświetlenia wykresu jest rzucenie go na coś w rodzaju kuli to jakie hasło powinno zaświecić wszystkim w głowach?

Że E=mc^2? Wink
Hister, nie wszyscy siedzą w temacie, włącznie ze mną, więc prosimy o prostsze objaśnienia Smile
Ale odnośnie prognozowania z wykorzystaniem tego pomysłu mam pytanie, w jaki sposób Ty to robisz. Czy czasową prognozę punktu zwrotnego otrzymujesz bezpośrednio z obliczeń zależności czasowych, czy też wychodzisz z zależności graficznych (na wykresie), które następnie przekładasz na skalę czasu w przyszłość?

Hister
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 09-04-2008 11:19
Użytkownik

Ten temat dopiero co zauważyłem i od razu się z wami podzieliłem. W tym temacie jestem prawie tak samo zielony jak reszta. Myślę, że podpowiedzi są bardzo wyraźne. Zastanawiałem się nawet czy nie za bardzo wyraźne.
Jak widzisz, zdobywanie wiedzy nie jest takie proste i nie każdy posiada do tego predyspozycje. Ty Kazimierzu jesteś zapewne humanistą, masz talent do pisania, wysławiania się. Ja nie potrafię ładnie wyrażać swoich myśli(już pół godziny tworzę ten krótki postAngry), za to posiadam dużą wyobraźnię oraz umiem patrzeć i dostrzegać analogie.

Temat jest świeży więc jest za wcześnie na wyznaczanie punktów zwrotnych.

Kazimierz
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 09-04-2008 11:56
Główny administrator

Ok Hister, pomyślimy.
A z tym humanistą to zależy, jak zdefiniujemy to pojęcie. Jeśli chodzi o moje wykształcenie, to humanistą nie jestem.

Dennis
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 11-04-2008 15:19
Użytkownik

Data rejestracji: 14.10.07

Wink duża wyobraźnia to fajna sprawa
Edytowane przez Dennis dnia 11-04-2008 15:27

Przeskocz do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.10
2,436,893 Unikalnych wizyt