Zobacz temat

Drukuj temat
Sytuacja po sesji 22-03-2007
Kazimierz
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 23-03-2007 09:55
Główny administrator

Data rejestracji: 16.10.06

Na początek o formacji typowo technicznej. Otóż trzeba odnotować, że istnieje możliwość ukształtowania odwróconej formacji RGR (wzrostowej). Linię szyi tej formacji zaznaczyłem grubą, zieloną linią.

Teraz na temat Elliotta. Spadek z maja i czerwca wygląda na trójkę. Ruch ten albo jest całościową falą korygującą, albo jej pierwszą częścią. W kontekście potencjalnego klina na fali 5-I skoncentruję się na tym pierwszym przypadku.
Uważam, że mimo nie potwierdzenia istnienia klasycznej formacji klina na fali 5-I w kwestii kształtu tej formacji, w dalszym ciągu możemy się spodziewać zakończenia ruchu rozpoczętego w czerwcu 2006 roku, a zarazem całej fali wzrostowej I rozpoczętej w 2002 roku. Przyjmując, że pierwszy ruch wzrostowy z czerwca - lipca 2006 roku był trójką (kwestia do dyskusji) widać wyraźnie, że następne ruchy bardzo ładnie wpisują się w schemat trójek. Tak więc począwszy od czerwca 2006 roku mielibyśmy do czynienia z ciągiem czterech kolejnych trójek, z których ostatnia była falą płaską. Jeżeli ta koncepcja jest właściwa, to obecnie rynek tworzy ostatnią, piątą trójkę. Bardzo wyraźny kanał wzrostowy zaznaczony grubymi, niebieskimi liniami ogranicza ruch wzrostowy obecnej fali do poziomów około 3580 pkt. Z kolei analiza zależności dystansowych wzrostowych trójek pozwala na wyznaczenie maksymalnego zasięgu obecnej fali w okolicach poziomu 3530 pkt.
Tak więc pomimo tego, że kształt całej tej formacji nie przypomina klasycznego klina, możemy mieć do czynienia z ukształtowaniem formacji, która w swojej wymowie będzie taka sama, jak formacja trójkąta diagonalnego.
Wzrost rynku powyżej 3750 pkt. unieważni to rozliczenie.

Co o tym myślicie?
Kazimierz dodał/a następującą grafikę:

[15.66Kb]

szop
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 25-03-2007 23:37
Użytkownik

Data rejestracji: 18.03.07

Zdecydowanie opowiadam się za wzrostowym oznaczeniem fal! Jak wiesz Kazimierz na podstawie swoich oznaczeń S&P500 spodziewam się, że giełdy zagraniczne będą sprzyjać wzrostom u nas zarówno w średnim jak i długim terminie. Cykl koniunkturalny Polski wskazuje, że sytuacja gospodarcza zacznie się pogarszać dopiero za kilka lat i wtedy dopiero należałoby się spodziewać końca hossy. Moim zdaniem znajdzie to odzwierciedlenie w falowym układzie rynku, w którym fala 3-III na WIG będzie wydłużona. Od strony psychologii - ustanowieniu ostatniego dołka na giełdach światowych i WGPW towarzyszył tak ogromny pesymizm i obawy o fundamenty gospodarek, że ów dołek powinien wskazywać początek kilkumiesięcznych wzrostów - wszystko co po drodze to tylko korekty we wzrostowym trendzie średnioterminowym - czyli jestem tak nastawiony do rynkuGrin

Hister
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 26-03-2007 01:47
Użytkownik

Data rejestracji: 05.12.06

Otóż trzeba odnotować, że istnieje możliwość ukształtowania odwróconej formacji RGR (wzrostowej).

Odwrócone RGR na szczytach nie istnieją.

Pozdrawiam

Kazimierz
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 26-03-2007 08:34
Główny administrator

Szop, jeżeli doszłoby do tego o czym mówisz, to moim zdaniem w kontekście zachowania naszego rynku w ciągu ostatniego roku należałoby stwierdzić, że rynek może tworzyć nie-horyzontalne złożone formacje korygujące, w przypadku WIG20 podwójne trójki. Miałoby to poważne konsekwencje dla samej teorii fal (Frost i Prechter twierdzą, że nie znaleźli takiego przypadku), jak też dla ruchów na rynkach w przyszłości.
Chyba że ktoś ma pomysł, jak inaczej rozliczyć ruch od lipca 2006 roku.

Hister
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 26-03-2007 10:41
Użytkownik

Kmicic42, przejrzyj wykresy giełdowe. Jak znajdziesz na jakimś odwrócone RGR na szczycie to daj znać.
Pozdrawiam

Kazimierz
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 26-03-2007 12:55
Główny administrator

Z własnego doświadczenia wiem, że formacja głowy i ramion może się pojawić w trendzie spadkowym jako formacja kontynuacji trendu. Nie widzę przeciwwskazań, żeby odwrócona RGR nie mogła pojawić się w trendzie wzrostowym jako formacja kontynuacji trendu wzrostowego.
Nie to jest jednak najważniejsze i nie powinniśmy się o to spierać - to był tylko mój pomysł, a wcale nie jest powiedziane, że musi się zrealizować.

Hister
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 26-03-2007 14:10
Użytkownik

Nie widzę przeciwwskazań, żeby odwrócona RGR nie mogła pojawić się w trendzie wzrostowym jako formacja kontynuacji trendu wzrostowego.

Ja nie widze przeciwskazań, zeby wykres WIG20 był taki sam jak wykres EKG.
Nie to jest jednak najważniejsze i nie powinniśmy się o to spierać - to był tylko mój pomysł, a wcale nie jest powiedziane, że musi się zrealizować.

To jest bardzo ważne. To jest esencja AT. Wystarczy, ze sprawdzisz ledwo ~15(policzyłem) większych szczytów na całym wykresie WIG20, żeby się przekonać, ze odwrócone rgr na szczycie nigdy nie miało miejsca. Zajęcie na 5 minut a możesz niemal całkowicie wykluczyć wzrosty w obecnej chwili.
Z własnego doświadczenia wiem, że formacja głowy i ramion może się pojawić w trendzie spadkowym jako formacja kontynuacji trendu.

O to chodzi.. więcej praktyki, mniej teorii.

Hister
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 27-03-2007 00:50
Użytkownik

Myliłem się. Znalazłem coś co można uznać za odwróconą rgr na wig20: wrzesień 2003- luty 2004 i ewentualnie kwiecień- czerwiec 1999. Cecha wspólna: prawe ramię zawsze mniejsze od lewego.

Nie dysponuje jego książką. Nie wiem jaki wykres zamieścił.
Ja różnie się tym od Pringa, że nie mam potrzeby pisać książek o giełdzie(narazie).
Pozdrawiam

Kazimierz
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 18-05-2007 08:24
Główny administrator

Zamieszczam przykład formacji RGR jako formacji kontynuacji trendu spadkowego na wykresie EUR/PLN.
Myślę, że w trendzie wzrostowym może się pojawić formacja odwróconej RGR jako formacja kontynuacji trendu wzrostowego.
Kazimierz dodał/a następującą grafikę:

[15.09Kb]

Przeskocz do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.05
2,448,342 Unikalnych wizyt