Zobacz temat

Analizy Rynkowe - Trendy Długookresowe :: USA 9/11 i lądowanie na Księżycu :: USA 9/11
 Drukuj temat
Masakra na politechnice w USA - amerykański sposób myślenia
Kazimierz
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 19-04-2007 10:04
Główny administrator

Postów: 552
Data rejestracji: 16.10.06

W poniedziałek 16 kwietnia 2007 roku 23-letni Koreańczyk studiujący na Virginia Tech zastrzelił w dwóch turach 32 osoby. Po pierwszej strzelaninie władze uczelni nawet nie powiadomiły policji (pewnie ze względu na całkowicie pewne nadszarpnięcie prestiżu uczelni). Drugiej strzelaniny i prawdziwej rzezi nie dało się już ukryć.
Wczoraj jeden z programów informacyjnych podał, że amerykańscy przeciwnicy zakazu noszenia broni w miejscach publicznych znają bardzo prosty sposób na zażegnanie takich tragicznych wydarzeń w przyszłości. Otóż stwierdzili oni, że do masakry nie doszłoby, gdyby potencjalne ofiary mogły się bronić. Ich recepta na zażegnanie takim masakrom jest prosta: broń powinien mieć każdy i w imię wolności powinien ją móc nosić zawsze przy sobie, tak samo jak na przykład telefon komórkowy.
Oto mamy pokaz amerykańskiego sposób zażegnywania konfliktów: żeby był spokój, każdy musi się bać każdego. Szokujące może być to, że kilka tygodni temu agencje informacyjne podały, że władze miasta Waszyngton zniosły zakaz noszenia broni w miejscach publicznych. Tak więc tylko kwestią czasu jest, kiedy będzie można się przekonać co do skuteczności tej metody w zmniejszeniu liczby strzelanin i ich ofiar w USA. Obawiam się, że będzie to bardzo krwawy eksperyment.
 
Przeskocz do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.01
2,472,767 Unikalnych wizyt