Zobacz temat

Drukuj temat
Końcowy etap euforii przed mega korektą ?
Intrygant74
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 05-05-2007 22:02
Użytkownik

Data rejestracji: 14.01.07

Super jest to forum - z jednej strony najlepsze jakie znam - z drugiej wieje pustkami aż zimno mi - brrry Wink

Ale poważanie przyszły tydzień ma znamiona końcowego etapu hossy zwanego turbo euforią - myślę że jednak 3800 jakoś zrobimy - może bankami - Wigometr masakrująco pesymistyczny -60pkt, a wskaźnik optymizmu na samiuśkim dnie, polityka sie jakoś uspokoiła - a tu czym gorzej tym dla rynku lepiej, a dolores na samiuśkim dnie .
Tak więc wszystko sprzyja turbo euforii tuż tuż przed mega zwałą - impuls przyjdzie pewnie z Chin lub USA - tego nie wiem lub przez zmęczenie materiału, ale przed nami jeszce chura eksplozja - tylko na czym : średniaki już się ślimaczą , surowce jakoś tak niepewnie do góry, pewnie banki mają jeszcze luz do kilkuprocentowego wzrostu, ale tez w niebiosa nie będa rosły.
Tak czy owak do 10tego b.m rośniemy , potem chyba wielkie trzepanie leszczy dla optymistycznych wieszczy Smile
Edytowane przez Intrygant74 dnia 05-05-2007 22:05

szop
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 05-05-2007 22:12
Użytkownik

Data rejestracji: 18.03.07

Ile ja już tysięcy takich tekstów czytałem przy W20 wynoszącym 2000pkt, 2500pkt, 3000pkt... Fala III to hossa silniejsza niż ta z początku lat 90-tych. W tej dekadzie WIG na poziomie 200'000pkt to bardzo ostrożna prognoza! Ludzie grający na kontraktach mają na początku wrażenie, że pozycja krótka nobilituje, że należą do mądrzejszych ostrzegając innych przed krachem, końcem hossy itd. Życze trzeźwego myślenia, bo wypatrując ciągle przez kilka najbliższych lat końca hossy dołączysz do bankrutów w czasie największego skoku cywiliacyjnego Polski w historii i dekady światowej hossy!
Pozdrawiam!Smile

Intrygant74
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 06-05-2007 13:28
Użytkownik

szop napisał/a:
Ile ja już tysięcy takich tekstów czytałem przy W20 wynoszącym 2000pkt, 2500pkt, 3000pkt... Fala III to hossa silniejsza niż ta z początku lat 90-tych. W tej dekadzie WIG na poziomie 200'000pkt to bardzo ostrożna prognoza! Ludzie grający na kontraktach mają na początku wrażenie, że pozycja krótka nobilituje, że należą do mądrzejszych ostrzegając innych przed krachem, końcem hossy itd. Życze trzeźwego myślenia, bo wypatrując ciągle przez kilka najbliższych lat końca hossy dołączysz do bankrutów w czasie największego skoku cywiliacyjnego Polski w historii i dekady światowej hossy!
Pozdrawiam!Smile

Dzięki szop, ja przynajmniej mam jakieś wizje i nie strasze że będzie krach czy bessa , ale Ty wierzysz w utopię nieustajacej hossy. Ok za miesiąc pogadamy i pozwól wtedy, że przypomnę twoje dyrdymały o skoku cywilizacji Polski - tak jak gdyby wszyscy tu mieszkali w lepiankach. Mówię o możliwej korekcie i o tym , że żadne drzewo nie rośnie do nieba, a po lecie przychodzi jesień.
No ale tym mnie osadzasz po słowach , które notabene jeszcze nie miały się czasu sprawdzić - mądre co ?
Przypomnę , że od około 20stego marca mówiłem , że szczyty są tu możliwe do pokonania - przy pełnym pesymiżmie tutejszych forumpowiczów. No ale nic, po owocach poznacie ich nie zaś po słowach - tak mówi pismo życia PŚ - radzę Tobie czekaj zanim osąd ostateczny wytoczysz.
A na hossie o której mówisz mam już stopę zwrotu set% i nie jest to mistrzostwo świata jak mi się wydaje - a to tylko ze względu na moja ostrożność Smile To graj dalej na swoich fiutach - ja tam wolę swoje zdrowe spółki .

szop
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 06-05-2007 16:25
Użytkownik

Data rejestracji: 18.03.07

Ja nie opowiadam dyrdymałów, ja po prostu stosuje w praktyce Teorie fal - hossa nie jest wieczna, ale potrwa jeszcze kilka lat! Ale jeśli masz już stopę zwrotu set% to nie jesteś tak świeży jak osądziłem po pierwszym poście. A więc gratuluje i wykorzystuj dalej dołki korekt do kupowaniaSmile Ja też mam portfel akcyjny, ale oprócz tego gram na future.
Pozdro!Smile
Edytowane przez szop dnia 06-05-2007 16:27

Kazimierz
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 07-05-2007 08:56
Główny administrator

Data rejestracji: 16.10.06

Moim zdaniem każdy z Was ma po części rację. Pisałem już o tym, że należy spodziewać się dynamicznej fali wzrostowej i zanosi się na to, że właśnie ją mamy. Oceniam, że jest jeszcze miejsce na około 20% wzrostu na WIG20 i powinno się to odbyć w szybkim, wręcz szaleńczym tempie (coś jak euforia), ale po jej zakończeniu bynajmniej nie powinno dojść do załamania rynku - jeszcze nie teraz.

FURMAN
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 07-05-2007 09:27
Użytkownik

Data rejestracji: 28.11.06

To zakończy się krachem-nie rozpocznie go oczywiście nasza nędzna giełdzina.
Intrygant (moim zdaniem) ma wiele racji w tym co pisze.
pozdrawiam

Intrygant74
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 09-05-2007 06:34
Użytkownik

FURMAN napisał/a:
To zakończy się krachem-nie rozpocznie go oczywiście nasza nędzna giełdzina.
Intrygant (moim zdaniem) ma wiele racji w tym co pisze.

Witaj, chyba jednak to my nędzarze dajemy impuls do tej mega korekty i to chyba wcześniej niż mi się wydawało.
Ale spokojnie leszcze wczoraj przetrzebione , dziś i jutro raczej odbicie może z 50pkt .

Prawdziwy impuls przyjdzie jak złamią się DJ i NQ , a może SI - kurcze nie wiem kto , ale ktoś musi jeszcze raz zapalić ten lont - chyba że się nie ugasił Wink - i długo oczekiwana fala tsunami zaleje puste głowy i kieszenie.

No nic proponuję dalej przez sześć tygodni bronić rynku
(mówię sześć nie siedem - jak tydziń temu Wink )

No to Pozdro
Edytowane przez Intrygant74 dnia 09-05-2007 06:39

Kazimierz
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 09-05-2007 09:26
Główny administrator

Ja podtrzymuję swoje zdanie, że mega korekty z tego nie będzie. Z technicznego punktu widzenia to nie jest pora na załamanie rynku.
Zgadzam się, że amerykańskie giełdy w krótkim okresie są przegrzane i że korekta powinna nastąpić - ale nie ma mowy o załamaniu rynków. U nas podobnie, z tym że nasz rynek nie jest tak przegrzany jak amerykański.
Według mnie jeżeli u nas spadki się pogłębią, to WIG20 nie powinien spaść niżej niż około 3440 pkt. A po drodze ma bardzo mocne wsparcia w okolicach 3550 pkt.
Według mnie z punktu widzenia teorii fal Elliotta nie utworzyła się jeszcze struktura, która sygnalizowałaby możliwość załamania rynków. A jak będzie to zobaczymy Smile

Cieniem na naszą giełdę rzuca się moim zdaniem tak jawne długie trzymanie kontraktów na tak dużej ujemnej bazie. Nie jest to normalne zachowanie rynku. Przy wczorajszym spadku LOP zmniejszył się o około 3000 pozycji. Albo młode byczki zamykały w pośpiechu długie pozycje, albo trzymający i uśredniający od dłuższego czasu krótkie wykorzystują okazję na spadkach do ograniczania zaangażowania na rynku. Ale ten drugi przypadek oznaczałby, że nie są pewni głębszych spadków. Co o tym myślicie?

Chociaż właściwie w przypadku naszej giełdy nie ma się co przejmować tą ujemną bazą. Najlepszy przykład to wzrost WIG20 o około 32% od czerwca do listopada 2005 roku odbywający się na ujemnej bazie o średniej wielkości około 30 pkt.
Obecnie ujemna baza występuje nieprzerwanie od 8 marca 2007 roku, a do dnia 4 maja 2007 roku indeks wzrósł o ponad 12%. Chyba więc nie ma się co przejmować tą ujemną bazą w kontekście całej giełdy. Co najwyżej problem mogą mieć inwestorzy poważnie angażujący się w rynek kontraktów - wyzerowanie takiej bazy może być nieprzyjemne.
Edytowane przez Kazimierz dnia 09-05-2007 10:08

Intrygant74
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 09-05-2007 18:53
Użytkownik

Kazik jak rozumiem oczekujesz wyzerowania bazy przy ruchu do góry - tak jak to zwykle bywało. Ale czy zastanawiasz się , że przy zmianie kierunku na rynku wyzerowanie bazy , a potem przejście do bazy plusowej, może nastąpic gwałtownie np. przy silnym ruch spadkowym. Co niemozliwe ? Ja to juz widziałem, choć takie scenariusze są malowane rzadko na rynku.

Bardzo mnie to cieszy, że utrzymujesz scenariusz pro wzrostowy - widząc szanse na dalszą kontunuację trendu rosnącego - oj jak bardzo cieszy - jeszcze pięć i pół tygodnia utrzymuj zdanie - Plis Wink - Tylko co potem ? - Mam nadzieję, że potem je zmienisz oczywiścieWink

P.S. Mam nadzieję, że mnie nie zbanujsze za moją intrygancką postawę Wink
Edytowane przez Intrygant74 dnia 09-05-2007 18:57

Pawel77
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 09-05-2007 20:11
Użytkownik

Data rejestracji: 07.04.07

Witam
Piszę poraz pierwszy na tym forum .Muszę przyznać iż poziom forum jest naprawde imponujące.Moim zdaniem Kazimierz może mieć absolutnie racje co do dalszego wzrostu indeksu Wig 20. Wg. moich wyliczeń(wykreśleń poziomów ) wzrost zatrzyma się w granicach 4200-4300.Dotychczas ta metoda miała skuteczność 100% dla indeksu wig 20 mam nadzieje ,że tak będzie dalej.Także wzrosty o których pisze Kazimierz nie będą dla mnie zaskoczeniem.Metoda ta pozwala określić szczyty indeksu wig 20 lecz nie wszystkie czyli nie mówi o tym ,że wzrost odbywajacy się w tym momęcie musi dojść do tego poziomu,mówi jednak ,że jesli dotrze to na na tym poziome rozpoczną sie spadki.Jak znajdę czas to usiądę nad wykresem i postaram się dokładniej wykreślić ten poziom. W połączeniu z innymi wskazówkami może się okazać pomocny do pełnej analizy.Jeśli chodzi o fale to muszę przyznać ,że do dołka czerwiec 2006r.moje oznaczenie fal pozwalało mi na trafne przewidywanie zachowania indeksu.Wzrost od czerwca błędnie zinterpretowałem jako klin .Także na chwilę obecną przyjmuj oznaczenie Kazimierza jako poprawne (rozumiem ,że wg tego oznaczenie od czerwca 2006 mam fale B fal płaskiej -tylko jeśli wzrost dojdzie do poziomów około 4300 nie bedzie zachowana wskazówka iż fala B powinna wyjść nad poziom fal A o 0,236 lub 0,382 fali A i tylko w tym widzę problem).

Pozdrawiam

Kazimierz
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 10-05-2007 08:52
Główny administrator

Intrygant74 napisał/a:
Kazik jak rozumiem oczekujesz wyzerowania bazy przy ruchu do góry - tak jak to zwykle bywało. Ale czy zastanawiasz się , że przy zmianie kierunku na rynku wyzerowanie bazy , a potem przejście do bazy plusowej, może nastąpic gwałtownie np. przy silnym ruch spadkowym. Co niemozliwe ? Ja to juz widziałem, choć takie scenariusze są malowane rzadko na rynku.

Zgadzam sie z Tobą, że wyzerowanie bazy może nastąpić szybko. Ale może ono zostać wykonane albo przez ruch kontraktów do indeksu, albo przez ruch indeksu do kontraktów, albo po części przez ruch "do siebie" każdego z tych instrumentów. Dwa pierwsze przypadki są najbardziej gwałtowne i mogą mieć miejsce.

Bardzo mnie to cieszy, że utrzymujesz scenariusz pro wzrostowy - widząc szanse na dalszą kontunuację trendu rosnącego - oj jak bardzo cieszy - jeszcze pięć i pół tygodnia utrzymuj zdanie - Plis Wink - Tylko co potem ? - Mam nadzieję, że potem je zmienisz oczywiścieWink

Rozumiem, że chcesz mnie traktować jak antywskaźnik Smile No cóż, próbuj Smile

P.S. Mam nadzieję, że mnie nie zbanujsze za moją intrygancką postawę Wink

Forum służy wymianie poglądów, a nie banowaniu jego uczestników Smile

Pawel77 napisał/a:
Witam
Piszę poraz pierwszy na tym forum.

Witamy na forum Pawle!

Wg. moich wyliczeń(wykreśleń poziomów ) wzrost zatrzyma się w granicach 4200-4300. (...) Jak znajdę czas to usiądę nad wykresem i postaram się dokładniej wykreślić ten poziom. W połączeniu z innymi wskazówkami może się okazać pomocny do pełnej analizy.

No właśnie Pawle, jak mógłbyś, to najlepiej daj jakiś wykres.

Także na chwilę obecną przyjmuj oznaczenie Kazimierza jako poprawne (rozumiem ,że wg tego oznaczenie od czerwca 2006 mam fale B fal płaskiej -tylko jeśli wzrost dojdzie do poziomów około 4300 nie bedzie zachowana wskazówka iż fala B powinna wyjść nad poziom fal A o 0,236 lub 0,382 fali A i tylko w tym widzę problem).

Zgadza się. W naszym przypadku maksymalny zasięg potencjalnej fali B (1,382 zasięgu fali A) powinien wynieść 3657,59 pkt. (na podstawie dziennych zamknięć). 4 maja rynek zamknął się na poziomie 3697,38 pkt. Według mnie sprawa jest prosta. Jeżeli zniżka będzie się pogłębiać, będzie to oznaczać duże prawdopodobieństwo rozpoczęcia od dnia 7 maja spadkowej fali C. Jeżeli jednak zostaną utworzone nowe maksima, cały scenariusz o fali płaskiej straci ważność, a interpretacja układu fal przyjmie postać zdecydowanie wzrostową. Myślę, że po prostu musimy zaczekać na to, co zrobi rynek. Jak widać, spadać na razie nie chce.
Edytowane przez Kazimierz dnia 10-05-2007 09:10

FURMAN
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 10-05-2007 08:55
Użytkownik

Data rejestracji: 28.11.06

Kazik mnie prosił bym pisał na forum, więc zapodaję część tekstu, który wysłałem do niego na skrzynkę.

"...Tylko ta baza na kontraktach nie daje mi spokoju.
Jak sięgnę pamięcią wstecz (...) to przychodzą mi do głowy tylko dwie takie sytuacje jak ta z którą mamy obecnie do czynienia.
Spora ujemna baza przy wzrostach, która nie została przekręcona na + przed finalnymi spadkami.
Pozostałe przypadki zawsze kończyły się podobnie, ujemna baza przy rosnącym rynku była przekręcana na + i dopiero po "wywaleniu" ostatnich niedźwiedzi następował duży spadek.
Przy dołku oczywiście odwrotnie.
W tych 2 przypadkach pamietam, że mieliśmy do czynienia z bazą ujemną na rosnącym rynku, jak zaczął się spadek, to baza powoli się kurczyła przechodząc w pewnym momencie na +, co nie świadczyło o tym, że rynek będzie rósł, wręcz przeciwnie, o ile dobrze pamiętam dopiero wtedy rozpoczynała się mocna fala spadkowa doprowadzająca w końcówce do powrotu ujemnej bazy. ..."
Edytowane przez FURMAN dnia 10-05-2007 08:57
pozdrawiam

Intrygant74
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 10-05-2007 19:54
Użytkownik

Kazimierz napisał/a:

Rozumiem, że chcesz mnie traktować jak antywskaźnik Smile No cóż, próbuj Smile

Biznes is Biznes powiedział Chińczyk do swojej komórki - zanim po raz ostatni skoczył na "bandżi" Wink

A tak poważnie - to jest najlepsze forum jakie znam , a Kaziek jest najlepszym SuperVisorem jakiego znam - Oby tak dalej Cool - i nie przejmuj się atywskaźnikami Wink
Edytowane przez Intrygant74 dnia 10-05-2007 20:04

Kazimierz
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 11-05-2007 08:53
Główny administrator

Alex napisał/a:
Czy moglbys wyjasnic co masz na mysli "ujemna baza". Czy mozna porownac to do VIX index na NYSE

Ujemna baza to notowania kontraktów terminowych poniżej notowań instrumentu, na który są wystawione. W naszym przypadku chodzi o notowania kontraktów FW20 w odniesieniu do indeksu WIG20. Np. na wczorajszym zamknięciu kurs FW20 wyniósł 3505 pkt. a indeksu WIG20 3558,39 pkt. Baza: -53,39 pkt.
Według teorii ujemna baza świadczy o tym, że inwestorzy spodziewają się spadków.
Jeśli mówimy o tym samym indeksie VIX, to jest on indeksem zmienności, a to nie to samo co baza.

Kazimierz
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 11-05-2007 19:28
Główny administrator

Alex napisał/a:
Pytalem gdyz calkiem nie mam doswiadczenia w Tylko Poskiej gieldzie i nie rozumiem nazewnictwa - z tego co napisales wynika ze FW20 odpowiada kontraktom przytszlosciowym tz. futures , a WIG20 jest ideksem czyli cash- tj. gotowka .

Tak jest.

VIX jest wskaznikiem nastawienia ludzi do przyszlosci- oznacza jaka jest ilosc PUT opcji na markiecie wzgledem Call - czli jesli jest zle nastawienie to PUT jest duzo - jesli nie to VIX spada gdyz wszyscy siedza na Call .

Aha, czyli jest to jednak indeks zmienności, ale nie ceny, tylko nastrojów.

Czy FW20 jest handlowany na tym samym markiecie co stocki ?

Tak, na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie http://www.gpw.pl

A jeśli można wiedzieć, to skąd piszesz?

Przeskocz do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.06
2,472,816 Unikalnych wizyt