Zobacz temat

Drukuj temat
Wykresy w USD_I
Kazimierz
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 08-12-2006 09:16
Główny administrator

Data rejestracji: 16.10.06

Wykresy sporządziłem analogicznie jak dla indeksu WIG20. Wykres tygodniowy.
Zauważcie, że ruch wzrostowy od roku 2003 wygląda bardzo słabo. Na nominalnym DJIA indeks bije kolejne rekordy wszech czasów, podczas gdy po uwzględnieniu spadku wartości dolara wobec innych walut okazuje się, że inwestowanie na rynku amerykańskim w ostatnich latach wcale nie jest takie korzystne. Nie ma potwierdzenia kontynuacji długookresowego trendu wzrostowego, co mamy na wykresie nominalnym. Co więcej, na tym wykresie widać wyraźnie, że wzrost od roku 2003 jest słaby i wyglądem przypomina falę korygującą, a nie falę impulsu. Tak naprawdę w przypadku DJIA mamy więc do czynienia w najlepszym przypadku z trwającą korektą boczną, a w najgorszym z korektą wzrostową poprzedzającą bardzo dynamiczne spadki.
Co myślicie o tych wykresach?
analizyrynkowe.cal.pl/wykresy/p_DJIA_tyg_usd_i.png
Edytowane przez Kazimierz dnia 03-02-2007 19:43

FURMAN
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 13-12-2006 07:54
Użytkownik

Data rejestracji: 28.11.06

Powiem tyle.
Wydaje mi się, że przez ostatnie lata doszło do lekkiego zaburzenia cykli i faz ruchu giełd.
Może zostało to uczynione celowo, aby zmylić nawet wytrawnych graczy (domyślacie się chyba po co), a może jednak mimo wszystko (w co nie bardzo moge teraz uwierzyć) trend wzrostowy będzie trwał jeszcze kilka lat.
Sytuacja na giełdach USA wygląda w skrócie tak:
S&P - przebił 0,618 zniesienia bessy (2000-2001) więc teoretycznie powinien atakować szczyt z 2000 roku - jest to mało prawdopodobne (wyjaśnię to niżej), a jeśli nawet by się udało, to raczej moim zdaniem zobaczymy M i odwrót.
NASDAQ - nie dotarł nawet do pierwszego zniesienia i widać tu ogromną jego słabość w porównaniu z innymi indeksami w USA - jeśli S&P podciągnie do podwójnego szczytu, to Nasdaq wtedy pewno dotknie pierwszego zniesienia.
DJ - teoretycznie najmocniejszy z rynków, ale jest to bardzo złudne.
Nowe historyczne górki na DJ nie zmieniają niczego jeśli zobaczy się wykres DJ skorygowany o inflację. (Kazik zamieszcza ten wykres na stronie).
Tam trwa fala korygująca besse, fala w postaci klina zwyżkującego. Jakby było tego mało, właśnie dotykamy górnej kreski klina.
I ten właśnie wykres nie pozwala mi beztrosko patrzec w przyszłość i prognozować dalszego wzrostu i podwójnego szczytu na S&P.
Żeby lepiej przeanalizować sytuację, należało by jeszcze spojrzeć na geopolitykę i sytuację w wiekszych gospodarkach świata - na to nie ma tu czasu, a tam też nie dzieje się nic ciekawego.
Dodac należy jeszcze, że moim zdaniem nie ma co liczyć na obniżki stóp w USA (czym karmi się graczy), aby finansowac deficyty tak znienawidzonego i tracącego znaczenie w świecie "mocarstwa" będzie trzeba niestety stopy podnosić, może się niedługo okazać, że mocno aby przyciągnąć kapitały-ale sądzę, że to niewiele da.
O przewalutowaniu rezerw przez kraje świata nie będę szerzej wspominał.
Zobaczmy jeszcze np. na cykle Pringa - tu mi właśnie najwięcej nie pasuje.
Jeśli mamy mieć bessę głęboką i recesję na świecie, powinniśmy już zobaczyć ostatnią fazę cyklu - spadają obligacje, akcje i dołączające do spadku surowce.
A w tym przypadku mamy rosnące akcje i spadające surowce, być może będzie jeszcze tak, że surowce zrobią nowe górki (w co nie bardzo mogę uwierzyć), a tym samym indeksy porosną jeszcze z pół roku/rok, a być może ja to zagadnienie zbyt płytko analizuję.
Prześledzę to jeszcze dokładnie.
Giełdy i tak zrobią swoje, a my się musimy do nich dostosować.
Pamiętać tez należy, że Amerykanie zawsze mocno mieszali w "światowym kotle", więc i tym razem nas pewno czymś zaskoczą, byle by tylko nie popaść w ruinę - nie będę tego tematu rozwijał, chociaż mam swoją koncepcję na możliwy rozwój wypadków.
pozdrawiam

Hister
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 13-12-2006 13:54
Użytkownik

Data rejestracji: 05.12.06

Wykresy robisz świetne. Bardzo czytelne. Ja to widzę tak:
img246.imageshack.us/img246/8103/djia2vq8.png
Ja bym się nie przejmował słabością wzrostu. Po wybiciu z klina kurs powinien nabrać impetu.

Kazimierz
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 13-12-2006 15:48
Główny administrator

Hister napisał/a:
Ja bym się nie przejmował słabością wzrostu. Po wybiciu z klina kurs powinien nabrać impetu.

Ciekawy pomysł. Ale skąd wiesz, że wyjście nastąpi górą?
Moim zdaniem jeżeli będzie to klin, to znacznie bardziej prawdopodobne jest to, że będzie to formacja kontynuacji trendu wyższego stopnia (czyli spadkowego). Czy widzisz może coś, co przemawia za dalszymi znacznymi wzrostami na DJIA?

Hister
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 14-12-2006 13:54
Użytkownik

inna sprawa to to, ze ten klin nie jest na szczycie, to jest utworzył się nowy trend wzrostowy i zaraz na początku ten klin. Widziałem wiele wykresów i nie przypominam sobie, zeby kiedykolwiek taki kiln był korektą. Korekty wyglądają jak ściana strachu a nie są powolnymi wzrostami. Większego spadku spodziewałbym się po przebiciu szczytu. Na WIG20 po 2002 roku też można było wykreślić taki klin i pojawiały się analizy, ze nastąpi wybicie dołem. Tu jest identyczna sytuacja.

Hister
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 14-12-2006 14:01
Użytkownik

o tak:
img226.imageshack.us/img226/2575/ad1xd0.png
img226.imageshack.us/img226/2687/ad2pk8.png

FURMAN
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 14-12-2006 14:22
Użytkownik

wybicie z tego klina (na DJ) i tak może być mało wiarygodne, bo nastąpi > 2/3 jego długości

dalej jednak obstaję przy tym, że wyjście z niego nastąpi dołem, a powinno nastąpić dość szybko, bo w zasadzie wszystkie fale w nim zostały wykonane
pozdrawiam

Kazimierz
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 14-12-2006 20:05
Główny administrator

Hister, to jest ciekawa sprawa z tym klinem.
Musimy jednak pamiętać o tym, że takie kliny początkowe formują się zarówno na falach pierwszych impulsów, jak i falach a korekt. Ponadto w tym konkretnym przypadku na poziomie 720 punktów przebiega zarówno opór techniczny, jak i 0,618 zniesienia bessy. Ja jestem ostrożny jeśli chodzi o wyjście górą.

FURMAN
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 28-12-2006 12:47
Użytkownik

Aż 37% inwestorów ankietowanych przez Russell Investment Group stwierdziło, że akcje spółek amerykańskich są wciąż niedowartościowane, co jest najlepszym wynikiem w historii tego sondażu.
pozdrawiam

Kazimierz
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 28-05-2007 07:35
Główny administrator

Hister, jak widać miałeś rację z kierunkiem wyjścia DJIA w USD_I. Gratulacje!

Przeskocz do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.06
2,420,723 Unikalnych wizyt