Zobacz temat

Analizy Rynkowe - Trendy Długookresowe :: USA 9/11 i lądowanie na Księżycu :: USA 9/11
 Drukuj temat
Bank Światowy i Wolfowitz
Kazimierz
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 10-05-2007 12:10
Główny administrator

Postów: 552
Data rejestracji: 16.10.06

W opracowaniu dotyczącym wydarzeń z 11 września opublikowanym w dniu 17 maja 2005 roku napisałem:

31 marca 2005 roku Paul Wolfowitz został oficjalnie zatwierdzony na stanowisku prezesa Banku Światowego. Człowiek, który do tej pory był wiceministrem obrony USA, który jest jednym ze współtwórców napaści USA na Irak, został jednym z najważniejszych finansistów świata. Trzeba przyznać, że ma człowiek szerokie zainteresowania. Ale prawda w istocie jest inna. Jeden z zaproszonych gości powiedział w radiowej "Jedynce" ustosunkowując się wtedy jeszcze do kandydatury Wolfowitza na to stanowisko, że Wolfowitz nie ma pojęcia ani o finansach, ani o gospodarce, a jego główny atut w ubieganiu się o to stanowisko to poparcie Georga W. Busha. To jak widać wystarczy. Człowiek, który w filmie "Fahrenheit 9/11" Moore'a ślini sobie grzebień w ustach, został postawiony na samym szczycie światowej finansjery.

Ten sam gość pod koniec stycznia tego roku pokazał całemu światu swoje dziurawe skarpetki, kiedy w czasie oficjalnej wizyty wchodził do meczetu w Turcji. Potem wyszło na jaw, że Wolfowitz załatwił swojej kochance posadę w Banku Światowym za 60 tysięcy dolarów miesięcznie, a również inne stanowiska w Banku Światowym obsadził kolesiami swoimi i Busha.

Financial Times pisze:

Są takie chwile, kiedy nawet światowa potęga musi zdać sobie sprawę z rzeczywistego stanu rzeczy. Nadzieje na udane zarządzanie Bankiem Światowym przez Paula Wolfowitza zostały ostatecznie rozwiane. Musi odejść lub pozostać w roli nieudolnego przywódcy instytucji o bardzo nadszarpniętej reputacji.

Specjalna komisja powołana w celu zbadania działań Wolfowitza w związku z przeniesieniem jego partnerki, doszła do wniosku, że złamał on zasady określające postępowanie w razie konfliktu interesów. Prawnik reprezentujący Wolfowitza poprosił o udzielenie odpowiedniej ilości czasu na przygotowanie odparcia zarzutów. Prośba ta zostanie zapewne spełniona by odsunąć podejrzenia o brak uczciwego procesu. Jeśli jednak prawnik Wolfowitza otrzyma pozwolenie, administracja amerykańska będzie musiała zatwierdzić prawomocność wyroku w tym procesie.

Cały artykuł na stronie http://biznes.one...54,ft.html

Niestety, czas jak widać potwierdza najgorsze obawy co do rzeczywistego poziomu kompetencyjnego Busha i jego ekipy.
 
Przeskocz do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.01
2,472,735 Unikalnych wizyt