Tytuł: Analizy Rynkowe - Trendy Długookresowe :: Rozliczenie WIG20

Dodane przez Kazimierz dnia 08-06-2007 08:58
#4

Intrygant74 napisał/a:
Ja tu tylko przypadkiem ;) - 2900 widze - no to pa - 1,5 tyg mamy na to B)

Byłoby dobrze, gdybyś jeszcze napisał z czego wynika właśnie taki poziom i dlaczego w takim właśnie czasie.

Hister napisał/a:
Ja tu tylko przypadkiem - 2900 widze - no to pa - 1,5 tyg mamy na to

Hmmm, ja też tak widzę.

Do Kazimierza: odwrócone RGR utworzyło się na w20, widzisz? Od grudnia 2006.

Mówiąc szczerze, to nie widzę :) Od grudnia to najwyżej może się tworzyć taka formacja, obecnie tworzona byłaby końcówka głowy, no a potem jeszcze prawe ramię.

Proponuję, żebyśmy popatrzyli na zamieszczony poniżej wykres. Fala wzrostowa kończy się 7 maja na poziomie około 3700 pkt. Następnie tworzona jest fala spadkowa w postaci klina. Na podstawie tej formacji można było oczekiwać, że czeka nas ostatni ruch wzrostowy, i jak się okazało, ruch ten nastąpił, potwierdził istnienie mocnego oporu na górnej linii kanału wzrostowego, ale jak wyraźnie widać, ruch ten jest trójką. Fala w postaci trójki może kończyć trend wyższego stopnia jedynie w przypadku formacji trójkąta diagonalnego końcowego, a takiej formacji na wykresie nie ma. A zatem ruch wzrostowy 3470 - 3790 pkt. nie jest ostatnim ruchem wzrostowym. Albo widoczna na wykresie trójka rozwinie się w formację pięciofalową (ale wtedy indeks nie może spaść poniżej 3630 pkt.), albo - co bardziej prawdopodobne - spadek będzie się pogłębiał w ramach fali c fali płaskiej rozpoczętej klinem.
Formacja fali płaskiej może przybrać formę pędzącą z końcowym poziomem w przedziale około 3610 - 3550 pkt., lub może rozwinąć się w formację nieregularną z dołkiem w okolicach 3500 - 3450 pkt. lub nieco niżej.

Co Wy na to?