Tytuł: Analizy Rynkowe - Trendy Długookresowe :: Oznaczenia DJIA

Dodane przez FURMAN dnia 20-03-2007 10:05
#3

szop napisał/a:
2) czeka nas fala 3-III, czyli bardzo dynamiczna zwyżka. Ta interpretacja wydaje się o wiele bardziej naturalna i na dodatek pięknie wkomponowuje się w obawy o recesje w USA i wielki pesymizm panujący na rynkach!


Nie widac wielkiego pesymizmu, a na razie tylko ostrożność.
Patrząc na kontrakty na indeksy w USA (i nie tylko), to nawet spory optymizm.
Przypomnę tylko jeszcze, że:

"Aż 37% inwestorów ankietowanych przez Russell Investment Group stwierdziło, że akcje spółek amerykańskich są wciąż niedowartościowane, co jest najlepszym wynikiem w historii tego sondażu."

Moim zdaniem nawet pesymiści są zbyt ostrożni w prognozowaniu tego co może spotkać giełdy światowe/gospodarki światowe.
To, że jakaś część analityków (na razie mniejszość) pisze o możliwej korekcie na giełdach światowych, a nawet o mocnym spadku i ewentualnej recesji nie oznacza, że jej nie będzie, może się okazać, że mylą się wszyscy - optymiści i pesymiści również - rzeczywistość może być tak czarna, że zaskoczy nawet największych pesymistów.

Wystarczy popatrzeć na wykres DJIA tylko w znacznie większym horyzoncie czasowym (Kazik, chyba zamieszcza go na stronie), aby optymizm uległ znacznemu zmniejszeniu. ;)

Dalej będę się upierał przy scenariuszu, o którym wiele razy wspominałem - świat czeka największa od 80 lat recesja-nie unikniemy tego niestety.:(

Edytowane przez FURMAN dnia 20-03-2007 10:11