Tytuł: Analizy Rynkowe - Trendy Długookresowe :: Sytuacja po sesji 22-03-2007

Dodane przez Kazimierz dnia 23-03-2007 09:55
#1

Na początek o formacji typowo technicznej. Otóż trzeba odnotować, że istnieje możliwość ukształtowania odwróconej formacji RGR (wzrostowej). Linię szyi tej formacji zaznaczyłem grubą, zieloną linią.

Teraz na temat Elliotta. Spadek z maja i czerwca wygląda na trójkę. Ruch ten albo jest całościową falą korygującą, albo jej pierwszą częścią. W kontekście potencjalnego klina na fali 5-I skoncentruję się na tym pierwszym przypadku.
Uważam, że mimo nie potwierdzenia istnienia klasycznej formacji klina na fali 5-I w kwestii kształtu tej formacji, w dalszym ciągu możemy się spodziewać zakończenia ruchu rozpoczętego w czerwcu 2006 roku, a zarazem całej fali wzrostowej I rozpoczętej w 2002 roku. Przyjmując, że pierwszy ruch wzrostowy z czerwca - lipca 2006 roku był trójką (kwestia do dyskusji) widać wyraźnie, że następne ruchy bardzo ładnie wpisują się w schemat trójek. Tak więc począwszy od czerwca 2006 roku mielibyśmy do czynienia z ciągiem czterech kolejnych trójek, z których ostatnia była falą płaską. Jeżeli ta koncepcja jest właściwa, to obecnie rynek tworzy ostatnią, piątą trójkę. Bardzo wyraźny kanał wzrostowy zaznaczony grubymi, niebieskimi liniami ogranicza ruch wzrostowy obecnej fali do poziomów około 3580 pkt. Z kolei analiza zależności dystansowych wzrostowych trójek pozwala na wyznaczenie maksymalnego zasięgu obecnej fali w okolicach poziomu 3530 pkt.
Tak więc pomimo tego, że kształt całej tej formacji nie przypomina klasycznego klina, możemy mieć do czynienia z ukształtowaniem formacji, która w swojej wymowie będzie taka sama, jak formacja trójkąta diagonalnego.
Wzrost rynku powyżej 3750 pkt. unieważni to rozliczenie.

Co o tym myślicie?