Linki: Książki

Wolne Media: Mroczne dziedzictwo Castanedy

Interesujący artykuł na temat tego, że rzekoma tajemna wiedza o świecie, człowieku i innych rzeczywistościach, którą Carlos Castaneda rzekomo otrzymał od indiańskiego szamana don Juana, niekoniecznie jest prawdziwa.
Przy tej okazji warto sobie postawić pytanie o prawdziwość innych kultów i systemów wierzeń, jakie funkcjonują we współczesnym świecie.

Data dodania: 05/08/2010 09:59 Wizyt: 865
"Wysadzić Rosję. Kulisy intryg FSB"
Książka, za którą podąża śmierć. Najgłośniejszy mord polityczny ostatnich lat.

Budzący grozę obraz Rosji - zniewolonej i skorumpowanej przez służby specjalne. To także oskarżenie Putina i sił, które wyniosły go do władzy.
Litiwienko, któremu za głoszenie prawdy przyszło zapłacić najwyższą cenę, podaje nazwiska zabójców, kwoty, które im zapłacono i grup mafijne, jakie reprezentują. Książka dotyczy serii zamachów bombowych z 1999 roku, w których zginęło ponad 300 osób. Opisane w najmniejszych detalach zamachy, o które oskarżono Czeczeńców, spowodowały wybuch drugiej wojny czeczeńskiej, i utorowały Putinowi zwycięstwo w wyborach prezydenckich.

Aleksander Litwinienko i współautor, historyk Jurij Felsztiński, oskarżają rosyjskie służby specjalne o zorganizowanie zamachów na budynki mieszkalne w 1999 r. i obciążenie odpowiedzialnością za nie czeczeńskich bojowników.
Data dodania: 20/05/2007 20:40 Wizyt: 841
Czy przed wielkim wybuchem był Bóg?

Czy przed wielkim wybuchem był Bóg?

Autorzy książki "Czy przed wielkim wybuchem był Bóg?", która ukaże się w marcu, zadają pytania wykraczające daleko poza naukę: pytanie o istnienie Boga, wszechświat przed Wielkim Wybuchem, celowość budowy Wszechświata.
Po miliardach lat ewolucji kosmicznej znaleźliśmy się na pewnej błękitnej planecie, która krąży wokół niewiele znaczącej gwiazdy na brzegach pewnej galaktyki, i zadajemy sobie pytanie, jak to możliwe, że wszystkie, wysoce nieprawdopodobne, warunki powstania życia na Ziemi zostały w naszym świecie spełnione? Czy znaczy to, że życie na Ziemi było właściwym celem powstania Wszechświata? I czy świadczy to o istnieniu jego twórcy? A może hipoteza o istnieniu Boga nie jest w ogóle potrzebna do naukowego wyjaśnienia naszej egzystencji? Zbiór tekstów pod redakcją Tobiasa D. Wabbela pokazuje, jak na powyższe zagadnienia zapatrują się najlepsi współcześni naukowcy. Składa się nań ponad dwadzieścia esejów autorstwa światowych znakomitości nauk przyrodniczych, wśród których jest siedmiu fizyków, trzech kosmologów, pięciu biologów i trzech teologów z wykształceniem naukowym.

Jest to książka o tyle ciekawa, że przedstawiciele nauki rozważają w niej pytania wykraczające daleko poza naukę: pytanie o istnienie Boga, wszechświat przed Wielkim Wybuchem, celowość budowy Wszechświata i powstania życia na Ziemi. Niektórzy, jak biolog Richard Dawkins, opowiadają się zdecydowanie przeciwko hipotezom metafizycznym, innym, jak wybitnemu fizykowi Frankowi J. Tiplerowi, bliskie jest twierdzenie, że powstanie Wszechświata miało na celu doprowadzenie do powstania istot myślących. Większość autorów zachowuje racjonalny dystans do stawianych pytań, próbując dostarczyć naukowych hipotez, które mogłyby być konkurencyjne wobec wyjaśnień teologicznych. Hipotezy te przy dzisiejszym stanie nauki nie mogą wprawdzie zostać potwierdzone ani obalone, lecz dla czytelnika stanowią pouczający przykład, jak nauka radzi sobie z najważniejszymi dla człowieka pytaniami. Autorami tekstów są: Gregory Benford, Wiliam H. Calvin, George V. Coyne, Richard Dawkins, Johannes V. Feitzinger, John F. Haught, Donald D. Hoffman, Hans Küng, William C. Mitchell, Bill Napier, F. David Peat, Douglas Preston, Ulf von Rauchhaupt, Martin Rees, Rupert Sheldrake, Ian Tattersall, Gerd Theißen, Frank J. Tipler, Charles Townes, Roger Trigg, Carl Friedrich von Weizsäcker, Franz M. Wuketis.

Książka ukazała się nakładem PIW

Przeczytaj fragment książki

Data dodania: 01/03/2007 10:08 Wizyt: 630
Wygenerowano w sekund: 0.01
2,472,874 Unikalnych wizyt